Chat with us, powered by LiveChat

Zażegnaj problem przebarwienia na twarzy

Zażegnaj problem przebarwień na twarzy

Udany urlop dobiegł końca i poza wspomnieniami pozostało z Tobą coś jeszcze? Niestety bardzo często po zbyt intensywnej ekspozycji naszej skóry na promienie słoneczne, na twarzy, szyi i dekolcie pojawiają nam się nieproszeni goście jakimi są przebarwienia twarzy. Czym są przebarwienia i jak sobie z nimi radzić?

Jak usunąć przebarwienia na twarzy?

Te nieestetycznie wyglądające plamki o ciemniejszym kolorze niż Twoja cera, które najczęściej pojawiają się właśnie na twarzy, rzadziej na szyi i dekolcie, to właśnie przebarwienia. Skutkiem ich pojawienia się najczęściej jest nadmierna ekspozycja naszej skóry na promienie słoneczne. Mogą to być także problemy z hormonami, ciąża, czy też menopauza. Występujące przebarwienia twarzy mogą dodać nam niechcianych lat, doprowadzić do wielu kompleksów i poczucia dyskomfortu. Pytanie zatem jak sobie z nimi radzić aby je na dobre usunąć?

Uważaj na Słońce przez cały rok

Wbrew pozorom zimowe promienie słoneczne mogą być dla naszej cery bardziej niebezpieczne niż te w okresie wiosenno-letnim. To właśnie z tego powodu powinniśmy przez cały rok uważać na słońce i stosować odpowiednie kremy z filtrem na dzień SPF 10-15, ale także takie, które chronią nas przed promieniowaniem UVA i UVB.

Unikaj solarium

Jeżeli zmagasz się już z przebarwieniami to aby nie pogłębić problemu należy omijać szerokim łukiem solarium.

Peeling

Regularne wykonywanie peelingu twarzy jest zbawienne dla osób, które zmagają się z przebarwieniami twarzy. Usuwa on nie tylko martwy naskórek, ale i ciemny, rozjaśniając przy tym naszą cerę.

Wodoodporne kosmetyki

Kapiąc się w basenie, jeziorze, morzu, czy też rzece, powinniśmy pamiętać, że nasza cera opala się również w wodzie. Dlatego tak istotne jest stosowanie kosmetyków również chroniących nas pod taflą wody.

Leki

Jeżeli przyjmujesz regularnie jakieś leki, warto udać się do lekarza celem zweryfikowania, czy to może aby nie one  są powodem Twoich przebarwień.

Bestseller

Peeling Kawitacyjny

Peeling kawitacyjny BJ-1610

399,99

Przebarwienia na twarzy w ciąży

Przebarwienia twarzy, które występują u kobiet będących w ciąży mają swoją nazwę i jest nią ostuda. Są to bowiem występujące po obu stronach twarzy plamy posiadające jasny bądź ciemny odcień brązu. Powodem ich pojawienia się jest nic innego jak hormony oraz melanina. Należy jednak zwrócić uwagę, że kobieta będąca w ciąży jest w stanie wytworzyć więcej ilości melaniny niż miało to miejsce wcześniej. Dodatkowo po ekspozycji ciała na sporą dawkę promieni słonecznych, może się ona zacząć rozkładać nierównomiernie powodując właśnie ostudę, czyli plamy. Ich intensywność nie jest jeszcze zbadana dlatego też nieznana jest przyczyna pojawiania się jaśniejszych bądź ciemniejszych plam.

Obecność przebarwień na naszej twarzy dla żadnej z nas nie jest niczym komfortowym. Intensywność oraz wielkość plam czasami nie pomaga nam w ich ukryciu nawet najlepszym fluidem. Musimy jednak pamiętać, że ich pojawienie się jest w dużej mierze zależne od nas. Jeżeli będziemy stosowały się do wszelkich ww. zaleceń, które pomogą nam zapobiec ich powstawaniu, możemy być pewne, że nasza cera nigdy nie będzie musiała zmagać się z tymi niedoskonałościami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *