Na jaki peeling się zdecydować?

na jaki peeling się zdecydować?

Złuszczanie skóry to niezwykle ważny etap w pielęgnacji

Zapobiega zatykaniu porów i powstawaniu zmarszczek oraz sprawia, że skóra staje się gładka i promienna. Aby peeling był skuteczny, należy dobrać go odpowiednio do typu skóry.

Po co skórze peeling?

Peeling to zabieg, który ma na celu usunięcie warstwy martwych komórek naskórka. Efektem jest rozjaśnienie przebarwień oraz spłycenie drobnych zmarszczek. Poprawia również przepuszczalność skóry dla różnego rodzaju preparatów – kremów, toników itp – dzięki usunięciu warstwy martwych komórek mogą one swobodnie wchłaniać się wgłąb naskórka. Peeling poprawia także ukrwienie skóry oraz pobudza ją do regeneracji i stymuluje do produkcji włókien kolagenowo – elastynowych. Regularnie złuszczana peelingiem skóra jest gładka i promienna.

 

peeling beautifly

 

Jakie są rodzaje peelingów?

Obecnie na rynku kosmetycznym mamy do wyboru wiele rodzajów peelingów, między innymi:

  • Peeling mechaniczny – najpopularniejszy rodzaj peelingu, dostępny w każdej drogerii. Zawiera granulki, które w mechaniczny sposób ścierają martwy naskórek. Do wyboru mamy peelingi grubo- i drobnoziarniste. Taki peeling możemy również wykonać samodzielnie w domu, mieszając żel do twarzy z cukrem lub kawowymi fusami.
  • Peeling enzymatyczny – składa się z substancji, które chemicznie złuszczają martwy naskórek, rozpuszczając go. Zwykle zawiera enzymy pochodzące z owoców lub syntetyczne.
  • Peeling typu peel off – w postaci maseczki, którą rozprowadza się na twarzy i pozostawia do wyschnięcia. Ściągając ją, odrywamy warstwę martwego naskórka.
  • Peeling kwasowy – silny peeling, którego najlepiej nie wykonywać samemu w domu – powinien zajmować się tym dermatolog lub kosmetyczka, którzy dobiorą odpowiedni kwas oraz częstotliwość zabiegów. Należy je przeprowadzać jesienią lub zimą – po jego wykonaniu skóra nie powinna być narażana na promienie słoneczne. Trzeba również pamiętać o codziennym stosowaniu filtra UV po zabiegu.
  • Peeling kawitacyjny – polega na usuwaniu martwego naskórka za pomocą urządzenia emitującego ultradźwięki i tak jak peeling kwasowy, powinien być wykonywany przez specjalistę.
  • Mikrodermabrazja diamentowa – ścieranie warstw martwego naskórka za pomocą urządzenia wyposażonego w głowice pokryte kryształkami diamentu. Pozwala na bardzo precyzyjne usunięcie martwego naskórka, bez naruszania pełnowartościowych komórek.

 

Peeling kawitacyjny B—Scrub PRO

Jak dobrać peeling do typu skóry?

To, jakiego peelingu powinniśmy używać zależy od typu i kondycji naszej skóry. Do skórze normalnej możemy używać każdego rodzaju peelingu. Jeśli jednak cierpimy na trądzik i na naszej skórze znajdują się rozległe stany zapalne lub jeśli nasza skóra jest wyjątkowo cienka i delikatna, powinniśmy zrezygnować z peelingów mechanicznych, które mogą powodować podrażnienia i rozprzestrzenianie się stanów zapalnych. Najlepiej sprawdzi się wtedy delikatny peeling enzymatyczny. Jeśli zmagamy się z przebarwieniami i bliznami, najlepiej udać się na serię zabiegów kwasami lub mikrodermabrazję diamentową. Również przy skórze ze zmarszczkami i oznakami starzenia dobrze jest wybrać mikrodermabrazję lub peeling kawitacyjny – zabiegi te spłyca zmarszczki i sprawią, że skóra będzie wyglądać młodziej. Warto zwrócić uwagę na innowacyjny produkt – Peeling kawitacyjny B-Scrub PRO, który posiada takie funkcje jak: jonoforeza, ultradźwięki oraz ujędrniające prądy EMS. By uzyskać najlepsze rezultaty dla skóry, warto zdecydować się na profesjonalne urządzenie, jakim jest B-Scrub PRO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *