Mikrodermabrazja – na czym polega zabieg?

mikrodermabrazja-diamentowa-b-derma-pro-bg-5

Każda dbająca o siebie kobieta zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest regularne złuszczanie skóry

Nagromadzenie martwego naskórka sprawia, że skóra staje się szara i pozbawiona blasku, może też prowadzić do zatykania porów, a w efekcie do powstawania zaskórników i stanów zapalnych.

Jednak domowy peeling nie zawsze jest skuteczny – pozwala złuszczyć tylko cienką warstwę martwego naskórka. Warto więc od czasu do czasu zdecydować się na bardziej profesjonalny rodzaj złuszczania.

Czym jest mikrodermabrazja?

Celem mikrodermabrazji jest skuteczne usunięcie martwej, zrogowaciałej warstwy naskórka. Jest to peeling mechaniczny – jego charakterystyczną cechą jest złuszczanie skóry warstwami. Wykonuje się go za pomocą urządzenia wyposażonego w głowice ścierające – korundowe lub diamentowe. Stopień ścierania dopasowuje się do grubości skóry pacjenta – tak, aby usunąć tylko martwy naskórek, nie naruszając skóry właściwej. Naskórek jest ścierany równomiernie na całej twarzy – jest to metoda całkowicie bezpieczna, nie powoduje podrażnień i nie jest tak inwazyjna jak np. peelingi chemiczne.

Zabieg trwa około godziny – przed zabiegiem skóra zostaje zdezynfekowana, a następnie skóra jest kilkukrotnie złuszczana. Po mikrodermabrazji nakłada się maseczkę odżywczo – regenerującą, która dzięki złuszczeniu martwego naskórka lepiej się wchłania i regeneruje skórę po zabiegu.
Po zabiegu należy przez dwa tygodnie unikać słońca, zaleca się też stosowanie mocnych filtrów przeciwsłonecznych – bariera ochronna skóry jest naruszona, więc jest ona bardziej podatna na szkodliwe działanie promieniowania UV.

Mikrodermabrazja – korzyści z zabiegu

Zabieg mikrodermabrazji pomaga w pozbyciu się wielu defektów skóry – trądziku, zmarszczek czy zaskórników. Nawet, jeśli nasza skóra jest zdrowa, warto zdecydować się na taki zabieg – poprawia on ogólny wygląd cery, sprawia, że jest bardziej elastyczna, gładsza, pobudza również mikrokrążenie. Regularnie wykonywany zabieg pobudza produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra wolniej się starzeje.

Mikrodermabrazja zmniejsza również widoczność blizn i przebarwień – świetnie sprawdza się więc przy usuwaniu śladów po trądziku. Pierwsze efekty widać już po pierwszym zabiegu – skóra jest oczyszczona i nawilżona, jednak pełny efekt jest osiągalny dopiero po wykonaniu serii zabiegów. Skutki uboczne występują rzadziej, niż po peelingach chemicznych – możemy jednak zauważyć lekkie zaczerwienienie, swędzenie lub pieczenie skóry.

Mimo, że zabieg jest bezpieczny, nie każdy może się mu poddać – nie można wykonywać dermabrazji, jeśli cierpimy na zakażenia wirusowe – opryszczkę, brodawki itp. Nie zaleca się jej również w przypadku występowania trądziku różowatego lub ropnego.

Mikrodermabrazja w domu

Zabieg mikrodermabrazji zwykle wykonuje się w gabinecie kosmetycznym, jednak możliwe jest też wykonanie go w domowych warunkach dzięki urządzeniom Beautifly  Oferujemy dwa urządzenia mikrodermabrazję diamentową B-Derma oraz mikrodermabrazję diamentową B-Derma PRO.  Dzięki naszym urządzeniom do mikrodermabrazji, możesz wykonać ten zabieg we własnym domu, o dowolnej porze. Efekty na skórze zobaczysz już po kilku zabiegach, a kupując nasz produkt nie będziesz musiała umawiać się do kosmetyczki na kolejne zabiegi. Będziesz mogła wykonać je wygodnie sama w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *