Mezoterapia mikroigłowa – skuteczny sposób na odmłodzenie skóry

Gładka, jędrna i promienna skóra to marzenie każdego. Upływ czasu nie sprzyja jednak zachowaniu młodzieńczego wyglądu. Salony kosmetyczne oferują sporo zabiegów, które mają nie tylko spowolnić efekty upływu czasu, ale nawet cofnąć niekorzystne zmiany. Zmarszczki, utrata jędrności, przebarwienia i niejednolity koloryt to najczęstsze problemy. Jednym z najchętniej wybieranych zabiegów jest mezoterapia mikroigłowa. Jakie przynosi efekty?

Na czym polega mezoterapia mikroigłowa?

Zabieg mezoterapii mikroigłowej polega na nakłuwaniu skóry (najczęściej twarzy) za pomocą urządzenia wyposażonego w mikroigiełki – jest to derma roller lub Dermapen. Igiełki są wykonane zwykle ze stali chirurgicznej bądź stopów tytanu.

Przesuwanie urządzenia po twarzy powoduje powstawanie kontrolowanych mikrouszkodzeń, aż do poziomu skóry właściwej. Tym samym stymulowana jest ona do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny.

Nakłuwanie obrotową głowicą, wyposażoną w mikroigiełki, wykonuje się po uprzednim oczyszczeniu obszaru skóry poddawanej zabiegowi. Nanosi się na nią ampułkę z wybranym, skoncentrowanym preparatem kosmetycznym. Taki koktajl odżywczy, zaaplikowany na skórę, która w czasie zabiegu ma znacznie większą przepuszczalność, zadziała znacznie skuteczniej.

Mezoterapia mikroigłowa – efekty, które Cię zachwycą!

Efekty odżywienia i odświeżenia skóry widoczne są już po pierwszym zabiegu. Aby jednak były trwalsze i bardziej satysfakcjonujące, rekomenduje się wykonanie co najmniej 4-6 powtórzeń, w odstępach 2-4 tygodni.

Efekty mezoterapii mikroigłowej są widoczne i trwałe. Skóra odzyskuje:

  • jędrność
  • napięcie
  • elastyczność
  • zdrowy koloryt.

Znacznemu spłyceniu ulegają zmarszczki, także te mimiczne. Naskórek staje się grubszy, przez co lepiej pełni funkcję ochronną.

Mezoterapia mikroigłowa przynosi także wymierne efekty w kwestii redukcji blizn (na przykład potrądzikowych).

Mezoterapia mikroigłowa w domu – warto, czy nie?

Jeśli chcesz skorzystać z dobrodziejstw tego zabiegu, jednak nie masz czasu bądź środków na to, by wykonywać go w gabinecie, mezoterapię możesz przeprowadzić samodzielnie w domu.

W niektórych drogeriach lub hurtowniach kosmetycznych znajdziesz zestawy do domowej mezoterapii mikroigłowej, składające się z derma rollera oraz odżywczego, skoncentrowanego koktajlu.

Pamiętaj jednak o tym, że samodzielne wykonywanie zabiegu w domu jest obarczone większym ryzykiem. Możesz narazić się na:

  • zakażenie – zabieg w gabinecie jest przeprowadzany w sterylnych warunkach;
  • podrażnienie – jeśli wykonasz za dużo nakłuć lub będą zbyt głębokie;
  • uczulenie – jeśli wcześniej nie korzystałaś z zabiegu, nie przewidzisz do końca, jak Twoja skóra zareaguje na aplikację preparatu na podrażnioną skórę.

Domowy zabieg nie będzie również aż tak skuteczny, jak ten przeprowadzony przez profesjonalistę.

Choć opis zabiegu dla osoby, która nie miała go jeszcze wykonywanego, może brzmieć przerażająco, w rzeczywistości mezoterapia mikroigłowa jest stosunkowo bezpieczna i bezbolesna.

Mezoterapia mikroigłowa – efekty uboczne

Zabieg mezoterapii mikroigłowej (zarówno Dermapen, jak i derma roller są tak samo skuteczne) może jednak nieść za sobą pewne niepożądane efekty. Należą do nich:

  • ból lub pieczenie wrażliwej skóry po zabiegu;
  • siniaki lub małe krwiaki;
  • podrażnienie.

Ewentualna opuchlizna i zaczerwienienie powinny jednak ustąpić samoistnie w ciągu 2-3 dni po zabiegu.

2 thoughts on “Mezoterapia mikroigłowa – skuteczny sposób na odmłodzenie skóry

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *