Zasada ciepło zimno – krioterapia z wykorzystaniem B-Glossy PRO

krioterapia
Krioterapia nazywana inaczej „terapią zimnem” polega na wystawianiu ciała lub jego okolic na działanie niskiej temperatury. Celem tego zabiegu jest nadanie skórze blasku i wyrównanie kolorytu. W kosmetologii krioterapia skutkuje poprawą stanu funkcjonalnego skóry, dlatego też polepsza mikrokrążenie, optymalizując procesy przemiany materii. Skóra po zabiegu jest widocznie odmłodzona, rozjaśniona i napięta.

Co to jest krioterapia? Terapia zimnem

Kriostymulacja jest zabiegiem nieinwazyjnym, który polega na zastosowaniu niskiej temperatury w celu wychłodzenia zewnętrznej powierzchni skóry. Terapia zimnem wykorzystywana jest przede wszystkim do leczenia wielu niedoskonałości występujących na skórze. Bezpośrednie zetknięcie się skóry z zimnem powoduje, że po pewnym czasie krew zaczyna sprawniej przepływać w układzie krwionośnym. Skóra twarzy poddana niskiej temperaturze uwalnia naturalne reakcje obronne, które skutkują lepszym przepływem krwi. Krioterapia to zabieg od dawna stosowany w dermatologii, który skutecznie niweluje chore tkanki, odtwarzając zdrową skórę. Zaletami tej metody leczenia jest przede wszystkim bezpieczeństwo i nieinwazyjność. Terapia zimnem jest całkowicie bezbolesna, a wręcz daje uczucie komfortu i odprężenia skóry twarzy. Krioterapię możesz wykonać urządzeniem B-Glossy PRO, które zostało wyposażone w trzy światła fotonowe: czerwone, żółte i niebieskie.

Działanie krioterapii – jakie widać efekty po zastosowaniu B-Glossy PRO?

Zabieg krioterapii wykorzystywany w profesjonalnych salonach kosmetycznych, polega na zastosowaniu odpowiedniego urządzenia z głowicą, przez które uwalniane jest zimno. Podczas jego przeprowadzania, naskórek jest poddawany stopniowemu oziębianiu. Dochodzi wówczas do przemian w naskórku i skórze właściwej, zwiększając mikrokrążenie i dotleniając skórę. Dzięki temu substancje aktywne o działaniu regenerującym mają szansę głębiej wniknąć w kolejne struktury. W naszym asortymencie znajduje się sprzęt do mezoterapii bezigłowej, który posiada wbudowaną funkcję Crio. Krioterapię z B-Glossy PRO możesz wykonać na dowolnej części ciała, jednak najczęściej zabieg wykonuje się na twarzy, szyi i na dekolcie. Terapia zimnem łączy w sobie funkcje odpowiedzialne za odmłodzenie skóry oraz przywrócenie jej zdrowego i promiennego wyglądu. Najbardziej zauważalne efekty terapii to:
  • poprawa mikrokrążenia w skórze
  • odzyskanie jędrności i elastyczności skóry
  • przywrócenie blasku
  • wypełnienie drobnych linii
  • zwężenie porów
  • widoczne dotlenienie skóry
  • podniesiony owal twarzy

Hot & Cold Method – zabieg ciepło, zimno

Moc temperatury ma niebywałe znaczenie dla skóry, która poddawana naprzemiennie ciepłem i zimnem uaktywnia reakcje wewnątrzkomórkowe. Zabiegi termiczne, takie jak krioterapia, zarówno dla ciała, jak i skóry twarzy są najbardziej skuteczne w poprawie jej krążenia. Aby obróbka cieplna była skuteczna, temperatura urządzenia musi osiągnąć co najmniej 40 stopni Celsjusza. To właśnie taka wartość pozwala rozluźnić mięśnie i rozszerzyć naczynia krwionośne. Terapia zimnem działa w sposób odwrotny. Kiedy urządzenie osiąga temperaturę -10 stopni Celsjusza, chłód wdziera się pod skórę właściwą. Powoduje on obkurczenie się naczyń krwionośnych, stopniowo wprowadzając je w fazę budzenia.krioterapia Efektem tego jest napięta skóra. Zabiegi rozgrzewające w znacznym stopniu stymulują przepływ krwi, dostarczając świeży tlen, a wraz z nim składniki odżywcze. Naprzemiennie uwalnianie ciepła i zimna sprzyja krążeniu naczyniowemu i wchłanianiu bogatych produktów nawilżających. Metoda Hot & Cold skutecznie zmniejsza wielkość porów, ujędrnia skórę i poprawia jej elastyczność. Ponadto łagodzi i uspokaja podrażnioną lub wrażliwą skórę. Krioterapia może byś skutecznym zabiegiem w przeciwdziałaniu starzenia się skóry i przyspieszeniu jej metabolizmu.

Metoda ciepło, zimno uzupełniona EMS i światłem podczerwonym

Urządzenie do mezoterapii bezigłowej B-Glossy PRO łączy w sobie technologię ogrzewania i chłodzenia. Dodatkowo sprzęt został wyposażony w prądy EMS oraz światła fotonowe, które zwiększają skuteczność zabiegu. B-Glossy PRO za pomocą wbudowanej głowicy, daje możliwość przeprowadzenia masażu twarzy z funkcją jej chłodzenia i ogrzewania. Cały zabieg krioterapii jest niezwykle relaksujący i komfortowy w odczuciu. Uwalniane prądy EMS zwiększają wrażenia pielęgnacyjne. Zabieg z kontrolowaną temperaturą ciepłą i zimną przeznaczony jest niemal dla każdego, kto chciałby widocznie napiąć skórę i zmniejszyć jej pory. Doskonałym uzupełnieniem zabiegu jest terapia światłem fotonowym, która daje dodatkowe możliwości pielęgnacyjne skóry.   Czerwone światło fotonowe w połączeniu z krioterapią wzmacnia aktywność komórek, przyczyniając się do zwiększenia nawilżenia i zmniejszenia zaczerwienienia skóry. Przeciwwskazaniem do wykonania jednego z zabiegów krioterapii przy użyciu urządzenia B-Glossy PRO są choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry, ostre postacie trądziku różowatego, aktywna opryszczka, przerwanie ciągłości naskórka, epilepsja, gorączka, nowotwory i inne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *