Co lepsze: depilacja laserowa, czy IPL?

Jaki jest najlepszy depilator laserowy do domu?

Marzy Ci się piękne, jędrne oraz gładkie ciało bez grama owłosienia? Regularna depilacja potrafi spędzać sen z powiek, bowiem należy o niej non stop pamiętać, szczególnie w okresie letnim. Istnieje jednak wiele sposobów na całkowite usunięcie problemu niechcianych włosków. Depilacja laserowa oraz IPL – czym są te zabiegi, kiedy powinno się je wykonać oraz który daje lepsze efekty? Weźmy je pod lupę!

Depilacja laserowa

W ostatnim czasie jest to jedna z najpopularniejszych metod trwałego usuwania włosa. Wykonywana jest za pomocą różnego rodzaju maszyn jak chociażby Vectus bądź Light Sheer Duet. Wiązka lasera wychwytuje na danej części naszego ciała ciemny barwnik, zwany melaniną. Znajdująca się w cebulkach naszych włosów, pochłania światło lasera co powoduje jej podgrzanie się. W konsekwencji melanina ulega nieodwracalnej destrukcji, a my możemy cieszyć się gładkim ciałem bez włosków. Większość laserów posiada głowicę z funkcją chłodzącą, dzięki czemu nasza skóra podczas zabiegu nie zostaje poparzona, a jest całkowicie bezpieczna. Osoby korzystające z tego typu usług, najczęściej wybierają takie części ciała jak nogi, bikini, pachy, wąsik oraz plecy. W zależności od wielkości danej partii ciała, zabieg pozbywania się włosków może potrwać nawet do kilkunastu tygodni.

IPL, czyli fotodepilacja

Niesamowicie innowacyjna technika pozbywania się niechcianych włosków. Kobiety na całym świecie pokochały tę metodę z wielu powodów. Biorąc za przykład wszystkim nam znaną czynność golenia nóg, tylko kobiety wiedzą ile czasu trzeba poświęcić na to aby regularnie zadbać o ich gładkość. Zwykła maszynka potrafi przynieść efekty na zaledwie kilka dni, a depilator podczas golenia, sprawia nieprzyjemny ból. Na ratunek przyszła fotodelipacja tj. IPL. Nie jest to laser, aczkolwiek działa na podobnych zasadach. Precyzyjny i poręczny sprzęt, został wyposażony w odpowiednią lampę, której zadaniem jest naświetlanie obszaru naszego ciała, na którym występują włosy. Emitowane fale posiadają zróżnicowaną długość i pochłaniane są przez cebulki włosów. Mimo, iż IPL to nie laser, efekt końcowy zabiegu jest taki sam. Włoski ulegają całkowitemu zniszczeniu bądź po prostu zapadają w fazę uśpienia i przestają rosnąć. Zabieg jest całkowicie bezpieczny oraz bezinwazyjny.

Która depilacja przynosi trwalsze efekty?

Oba rodzaje depilacji zyskały wielu zwolenników. Długość utrzymywania się uzyskanych efektów zależy od bardzo wielu czynników jak chociażby grubość naszego włosa i rodzaj karnacji jaką posiadamy. Z reguły usługa laserowa potrafi utrzymać się nawet do kilku lat. Po tym czasie należy ponowić zabieg natomiast nie w całej serii. IPL to usługa, która usuwa nasze włoski nawet do roku i tu zdecydowanie wygrywa walkę z maszynką, depilatorem, woskiem bądź różnymi kremami do golenia. Ogromną zaletą IPL jest czas trwania zabiegu bowiem takie części ciała jak bikini, pachy, czy wąsik, potrafią nam zająć zaledwie kilka minut. Im większy obszar ciała, tym musimy poświęcić na nią więcej czasu, ale na pewno nie przekroczy on godziny. Dodatkowo przy każdej kolejnej domowej depilacji IPL faza wzrostu włosa spowalnia. Oznacza to tylko jedno: z każdym kolejnym zabiegiem, jego czas trwania ulega skróceniu.

Promocja!
Nowy

Co lepsze: depilacja laserowa, czy IPL?

Osobom, którym zależy na kilkuletniej gładkości ciała, zdecydowanie poleca się depilacje laserową. Należy jednak pamiętać, że powinniśmy się jej poddać już w okresie jesienno-zimowym. Dlaczego? Czas usuwania włosków trwa, często pomiędzy jednym a drugim zabiegiem musi minąć nawet 5 tygodni przerwy. Dodatkowo im większa partia naszego ciała jak np. nogi, tym zabieg składa się z większej ilości serii. Wspomnieć trzeba również o wysokiej cenie usługi, na którą nie każdy może sobie pozwolić. IPL to idealna alternatywa bowiem depilacje ciała za pomocą tej metody, możesz wykonać zawsze. Efekty zauważysz już po pierwszym razie, a cena sprzętu to jednorazowy wydatek, który bardzo szybko Ci się zwróci. W naszej ofercie Beautifly również znajdziesz nowość! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy laser kosmetyczny B-shine, dzięki któremu zabieg depilacji będzie jeszcze prostszy, bo wykonasz go w domu! Pozbądź się zbędnych maszynek do golenia, kremów, wosku oraz innego rodzaju metod! Zastąp to wszystko profesjonalnym sprzętem, który zadba nie tylko o gładkość Twojej skóry, ale pomoże Ci również w walce ze zmarszczkami jak i trądzikiem. Pożegnaj się z włoskami na ciele nie tylko na lato, ale na lata!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.