Sonoforeza jest nazywana także masażem ultradźwiękowym. Za pomocą fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości udaje się wprowadzać kosmetyki do głębszych warstw pod skórą, aby pielęgnacja była jeszcze bardziej wydajna. Poprzez pobudzenie metabolizmu komórek i zwiększenie przepływu limfy udaje się bardziej kompleksowo zadbać o potrzeby skóry. Ta staje się oczyszczona, odświeżona i odżywiona.
Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów warto zastosować pakiet: peeling kawitacyjny + sonoforeza lub połączyć inne zabiegi pielęgnacyjne. Dla wsparcia pielęgnacji zaleca się zakup urządzenia do oczyszczania twarzy – idealnego do zastosowania w warunkach domowych.
Sonoforeza – wskazania i przeciwwskazania
Wskazaniem do wykonania sonoforezy są problemy skórne, zazwyczaj w obrębie twarzy (przebarwienia, trądzik, zmarszczki), ale też ciała (cellulit). Pielęgnacja jest odpowiednia dla wszystkich, którzy chcą zatrzymać procesy starzenia, zregenerować skórę, zniwelować złogi tłuszczowe oraz przebarwienia.
Jakie są przeciwwskazania do sonoforezy? Choroba nowotworowa, rozrusznik serca, ciąża to niektóre z nich. W razie wątpliwości skonsultuj się z kosmetologiem.
Sonoforeza – jak często?
Pojawia się także pytanie o regularność zabiegów, która tutaj jest tak samo ważna, jak we wszystkich innych rytuałach pielęgnacyjnych i terapiach leczniczych. Jak często? Sonoforezę wykonujemy zazwyczaj dwa razy w tygodniu. Jest to oczywiście kwestia indywidualna, bo sam zabieg jest na tyle przyjemny (ciepło, delikatne masowanie, głaskanie), że sprzyja regeneracji i odpręża, więc możesz czuć potrzebę, aby wykonywać go częściej.
Urządzenie do sonoforezy w domu
Ten zabieg pielęgnacyjny nie jest na tyle skomplikowany, żeby nie można go było wykonać w domu. Jednak do tego potrzebujesz:
- urządzenia do sonoforezy w domu,
- kosmetyków do sonoforezy (ampułek lub serum).
Tak wyposażona możesz swobodnie decydować o tym, kiedy i jak często robić sonoforezę. To niezwykle przyjemna i skuteczna pielęgnacja.