Co wybrać: depilator IPL czy depilator laserowy?

Na rynku znajdziemy obecnie duży wybór urządzeń, które w domowym zaciszu pozwolą nam skutecznie pozbyć się zbędnego owłosienia. Co będzie jednak lepszym rozwiązaniem? Depilator laserowy czy depilator IPL? Podpowiadamy!

Depilator IPL – jak działa?

IPL jest intensywnym, pulsującym światłem, które działa na wybrany obszar skóry. Wnika w jej głąb i uszkadza cebulki włosów. Nie usuwa ich na stałe, ale utrudnia im wzrost. Czy depilatory IPL są skuteczne? Tak, dają znakomite efekty, a zabiegi wykonywane takim urządzeniem są całkowicie bezbolesne. Ponieważ wiązka światła jest rozproszona i obejmuje kilka centymetrów skóry, na jedną sesję poświęcicie od kilku do kilkudziesięciu minut.

Depilator laserowy – jak działa?

Depilator IPL wysyła pojedynczą, a nie rozproszoną wiązkę światła. Energia trafia do brodawki, czyli części włosa, która odpowiada za wzrost. Zostaje ona wówczas albo zniszczona, albo uśpiona. Ponieważ zabieg wymaga ogromnej precyzji, jest bardzo czasochłonny i może być bolesny. Plusem depilatorów laserowych jest to, że efekt gładkiej skóry może utrzymać się nawet 2-3 lata.

Depilator IPL czy depilator laserowy?

Depilatory IPL są bardziej uniwersalne, bo dają większą dowolność, jeżeli chodzi o karnację i barwę włosków. Czas zabiegu jest krótszy i bezbolesny, a cena takich urządzeń jest niższa niż w przypadku depilatorów laserowych. Te z kolei są bardziej precyzyjne i dają dłuższe efekty (nawet kilka lat). Ponieważ zabieg będzie wymagał czasu, osoby o wrażliwej skórze muszą się przygotować na dyskomfort. Wybór urządzenia zależy więc od waszych preferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.