Cykl życia skóry – odnowa i regeneracja

cykl-zycia-skory

Skóra pełni bardzo ważną funkcję w naszym ciele – ochrania organizm przed działaniem czynników mechanicznych, chemicznych oraz wnikaniem szkodliwych drobnoustrojów. Posiada niezwykłe zdolności do regeneracji. Aby dobrze spełniała swoją rolę, musi być odpowiednio pielęgnowana od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Niestety wraz z upływem czasu jej funkcje osłabiają się i traci niektóre właściwości. Odpowiednia pielęgnacja opóźni, ale niestety nie zatrzyma procesu starzenia się.

 

Zadbaj o skórę z naszymi produktami

-81%
Nowy
Nowy
Promocja!
Nowy
-20%
-49%

Jak zbudowana jest skóra?

Trzy warstwy, z których składa się skóra to naskórek, skóra właściwa i tkanka podskórna. Naskórek, jako najbardziej zewnętrzna warstwa skóry, stanowi jej najważniejszą tarczę. Zdolność do samoregeneracji z wiekiem spowalnia się, czego skutkiem jest pojawianie się zmarszczek i pogorszenie ogólnej kondycji skóry. Warstwa rogowa naskórka nie pozwala na przedostawanie się wody z wnętrza ciała, co utrzymuje nawilżenie, a także nie przepuszcza wody z zewnątrz.

Zdolność do regeneracji

Skóra narażona jest na czynniki zewnętrzne takie jak promieniowanie UV, smog, czy suche powietrze. Stosowanie kremów z wysokim filtrem zapobiega podrażnieniom i opóźnia procesy starzenia się wywołane promieniowaniem słonecznym. Niezwykłe zdolności skóry do regeneracji są widoczne na przykład po poparzeniu słonecznym. Reaguje ona zaczerwienieniem, następnie warstwa rogowa złuszcza się na tyle, że odchodzi od ciała. W tym czasie w skórze właściwej następuje stosunkowo szybkie odnowienie się naskórka.

Dobowy cykl skóry

Pora dnia ma niezwykłe znaczenie dla pracy, jaką wykonuje nasza skóra. Wczesnym rankiem, w wyniku nagromadzonej się w ciągu dnia wody, sprawia wrażenie obrzękniętej, jest skłonna do podrażnień. Im bliżej do południa, tym staje się bardziej ukrwiona, poprawia się jej koloryt oraz zaczyna wydzielać więcej sebum. Po południu skóra traci blask, a niedoskonałości są bardziej widoczne. Wieczorem jest mniej podatna na podrażnienia i chłonie dostarczane jej składniki odżywcze. W nocy zachodzi proces regeneracji, odnawiają się włókna kolagenu i następuje usuwanie toksyn z organizmu.

28-dniowy cykl odnowy skóry

Bariera ochronna, jaką jest skóra, powinna mieć czas na odnowę. W jej najgłębszej warstwie powstają nowe komórki, które wraz z upływem czasu obumierają i przemieszczają się do naskórka. Cykl życia komórki wynosi 28 dni, a po upływie 25. roku życia wydłuża się. Po zarwanej nocy lub zaśnięciu po północy, skóra nabiera szarego kolorytu i traci blask. Jest to spowodoowane niewystarczającym czasem na regenerację.
Możemy zadziałać stymulowaniem skóry do odnowy za pomocą złuszczania jej poprzez peelingi. Jednym z doskonałych sposobów dających satysfakcjonujące efekty jest użycie peelingu kawitacyjnego.

Peeling kawitacyjny B-Scrub

 

Peeling kawitacyjny jako sposób na utrzymanie zdrowej kondycji skóry

Złuszczanie martwego naskórka i dokładne oczyszczanie będzie możliwe dzięki zastosowaniu peelingu kawitacyjnego B-Scrub. Połączony z masażem, za pomocą ultradźwięków ujędrni skórę. Drgania przenikają do skóry właściwej czyli na głębokość około 3-5 mm. Dzięki temu pory zostaną oczyszczone i pozbędziemy się martwych komórek z naskórka. Skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji, potrzebuje czasu na regenerację. Aby pobudzić ją do odnowy, wykorzystanie peelingu kawitacyjnego jest niezwykle pomocne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *