Depilator laserowy – co ile?

Metoda depilacji światłem IPL jest skutecznym sposobem na szybkie usunięcie owłosienia z różnych partii ciała. Skóra po depilacji jest idealnie gładka, dobrze nawilżona i wolna od podrażnień. Zbyt częsta depilacja laserowa może jednak doprowadzić do uszkodzeń naskórka. Co, ile używać depilatora IPL, by jego stosowanie było bezpieczne?

Depilacja laserowa w domu – jak często?

Częstość wykonywania kolejnych zabiegów depilacji laserowej powinna być uzależniona od tempa wzrostu włosków na poszczególnych częściach ciała. Pierwsze zabiegi przynoszą rezultaty o krótszym czasie trwania, dlatego kolejną depilację wykonuje się dość szybko. Zwykle kobiety o przeciętnej gęstości owłosienia ciała powtarzają depilację raz na 14 dni.

Jeśli ich owłosienie jest szczególnie gęste, zabieg wykonuje się raz na tydzień. Nie powinno się go powtarzać częściej, nawet gdy włoski będą widoczne już po 2-3 dniach. Nadmierna ekspozycja skóry na intensywne impulsy światła sprawia, że na ciele mogą pojawić się przebarwienia lub zaczerwienienia.

Depilacja laserowa w domu – ile utrzymują się efekty?

Efekty depilacji laserowej wykonanej w domu utrzymują się zwykle od kilku do kilkunastu tygodni. Depilator laserowy usypia cebulki włosowe, hamując porost owłosienia i jednocześnie osłabiając je. Dzięki temu nowe włoski są cieńsze, słabsze i mniej widoczne. Rezultaty użycia depilatora IPL z czasem utrzymują się coraz dłużej. U niektórych pań zabieg wystarczy wykonać raz na 6 miesięcy, by określona partia ciała pozostała idealnie gładka.

Sięganie po Philips Lumea raz w tygodniu jest jedynie okresem przejściowym. Do czasu przejścia przez kolejne etapy wzrostu włosów użytkowniczka powinna uzbroić się w cierpliwość, by uśpić wszystkie cebulki włosów pod pachami, na nogach, w okolicach bikini lub na przedramionach.

Panowie sięgają po depilatory laserowe częściej nowe, gdy korzystają z nich regularnie. Dzięki metodzie IPL mogą jednak skutecznie pozbyć się włosów na klatce piersiowej, plecach lub pod pachami na dłużej niż przy użyciu maszynki do golenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.