Depilator laserowy – jak często używać?

depilator laserowy jak często

Depilatory laserowe IPL są alternatywą dla depilacji laserowej w salonie kosmetycznym. Ich regularne stosowanie pozwala osiągnąć efekt gładkiej skóry nawet na 6 miesięcy. Dzięki temu można raz na zawsze zapomnieć o uciążliwym goleniu, stosowaniu podrażniających kremów do depilacji lub plastrów z woskiem. Jak często można używać depilatora laserowego IPL, by osiągnąć zadowalające rezultaty?

Jak często usuwać niechciane owłosienie depilatorem laserowym?

Częstość używania depilatora laserowego Philips czy Braun zależy przede wszystkim od gęstości i grubości owłosienia. Na długość przerw między zabiegami wpływa również kolor usuwanych włosków. Im są ciemniejsze, tym bardziej widać je na skórze. Zabieg depilacji laserowej w takim przypadku powtarza się częściej, by zadbać o estetykę ciała.

Depilator laserowy na początku powinien być używany raz na 7 lub 14 dni. W tym czasie stopniowo usypia się kolejne cebulki włosowe, ograniczając porost nowych włosków. Dodatkowo każdy impuls światła częściowo uszkadza włos. Dzięki temu depilator IPL dla mężczyzn i kobiet sprawia, że włosy stają się coraz cieńsze i słabsze.

Efekty regularnego używania depilatorów laserowych IPL

Regularne korzystanie z depilatorów IPL sprawia, że z czasem uzyskuje się efekt gładkiej skóry utrzymujący się nawet do 6 miesięcy. Na początku depilator powinno się stosować co 7-14 dni, następnie można wydłużać czas pomiędzy zabiegami do 4-8 tygodni. Dzięki regularnym odstępom w depilacji uzyskuje się optymalne rezultaty dla danej grubości i gęstości owłosienia.

W przerwach pomiędzy użyciem depilatora IPL Philips Lumea lub Braun nie trzeba używać maszynek do golenia i kosmetyków do depilacji. Włoski stopniowo słabną i przestają odrastać, dlatego skóra pozostaje gładka bez przeprowadzania dodatkowych zabiegów. Warto jednak dbać o jej nawilżenie i regenerację, by ograniczyć ryzyko nadmiernego przesuszenia skóry po kolejnym zabiegu z użyciem depilatora IPL.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.