Depilator laserowy – jak stosować?

Gładkie, ogolone ciało to nie, jak może się zdawać, moda ostatnich dekad. Jak dowiedli historycy, pierwsze narzędzia do pozbywania się niechcianego owłosienia mogą mieć ponad 30 tysięcy lat. Nim nastała era żyletek używano zaostrzonych kamieni, później wosku, a także znanych do dziś nici. Dzisiejsze czasy znają o wiele prostsze i skuteczniejsze metody depilacji, niż te wykorzystywane przez tysiąclecia przez naszych przodków. Jednym z nich jest depilacja laserowa z wykorzystaniem technologii IPL.

Jak działa depilator laserowy?

Impulsy światła IPL emitowane przez depilator laserowy padają na skórę, przez którą docierają bezpośrednio do cebulki włosa. Tam dochodzi do miejscowego rozgrzania barwnika, aż do uzyskania rozpadu cebulki. Po kilkukrotnym naświetleniu cebulki włosa zostają stopniowo osłabione, a w rezultacie ulegają uśpieniu. Zabieg laserowego usuwania włosów na skórze jest całkowicie bezbolesny.

Jak używać depilatora?

Przed użyciem depilatora laserowego zapoznaj się z instrukcją producenta oraz zastosuj się do wszystkich kroków bezpieczeństwa. Moc, jaka powinna zostać ustawiona na urządzeniu, zależy od wielu czynników, między innymi odcienia skóry czy miejsca na ciele, które zamierzamy naświetlać. Ważne, by przed zabiegiem skóra była dokładnie oczyszczona i ogolona. Następnie załóż okulary, które ochronią nasz wzrok, a skóra naświetlaj partiami. Po skończonym zabiegu nie zapomnij o oczyszczeniu depilatora, po tym wystarczy schować urządzenie razem z akcesoriami w pokrowcu i przechowywać w bezpiecznym miejscu. Jak często używać depilatora laserowego, by zmaksymalizować efekty? Zaleca się naświetlanie depilatorem wybranych miejsc raz do dwóch razy w tygodniu przez około dwa miesiące. Już po 4 sesjach można zauważyć zdecydowaną redukcję owłosienia – nawet do 93% mniej włosów, a te, które wyrastają, są dużo słabsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.