Depilator laserowy – jak to działa?

Depilacja laserowa w domu to świetna alternatywa dla drogich zabiegów w salonach kosmetycznych, a to wszystko bez konieczności wychodzenia z domu. Coraz więcej osób decyduje się na zakup depilatorów laserowych nie tylko ze względu na samą depilację – niektóre urządzenia, jak bestseller Beautifly IPL B-Shine ICE, posiadają również takie funkcje, jak system chłodzenia, fotoodmładzanie (rewitalizację skóry) oraz leczenie trądziku i usuwanie niedoskonałości skóry. Kilka zabiegów w cenie jednego urządzenia.

Jak to działa?

Impulsy światła IPL (Intense Pulsed Light) emitowane przez depilator laserowy padają na skórę, przez którą docierają bezpośrednio do cebulki włosa. Tam dochodzi do miejscowego rozgrzania barwnika, aż do uzyskania rozpadu cebulki. Zabieg laserowego usuwania włosów na skórze jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny, bez ryzyka uszkodzenia tkanek otaczających mieszek włosowy. A jak używać depilatora IPL w domu? Przed depilacją należy dokładnie oczyścić i ogolić skórę w wybranym do zabiegu miejscu. Po założeniu ochronnych okularów wybierz określony tryb działania i stopniowo naświetlaj skórę. Po zabiegu możesz nawilżyć skórę ulubionym kosmetykiem. Zawsze stosuj się do zaleceń producenta i przed pierwszym samodzielnym zabiegiem zapoznaj się z instrukcją urządzenia.

Efekty depilacji laserowej

Już po 4 tygodniach stosowania zauważysz zdecydowaną redukcję owłosienia – nawet do 93% mniej włosków. Po 8 tygodniach przeprowadzania regularnych zabiegów redukcja włosków będzie już na poziomie 95%, a po 12 – podskoczy nawet do 98%. Aby zachować rezultaty, powtarzaj zabiegi co 4 do 8 tygodni – w zależności od indywidualnych uwarunkowań i potrzeb. Pozwoli to zyskać pewność, że cebulki włosów nie uaktywnią się, a włosy nie zaczną odrastać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.