Depilator laserowy – na ile wystarcza?

Najnowszej generacji urządzenia beauty zyskują na popularności, szczególnie te, które zastępują drogie zabiegi w studiach kosmetycznych, a można je wykona bez wychodzenia z domu. Przykładem takiego urządzenia jest bestsellerowy produkt marki Beautifly – Depilator Laserowy IPL B-Shine ICE. To niepozorne urządzenie jest w stanie zastąpić kilka zabiegów kosmetycznych – depilację laserową, fotoodmładzanie skóry oraz leczenie trądziku z usuwaniem niedoskonałości skóry.

Czy domowy depilator laserowy jest skuteczny?

Oczywiście! Potwierdzają to badania, a także opinie zadowolonych klientek marki Beautifly. Na ten produkt trafiłam całkiem przypadkiem po obejrzeniu filmiku na Youtube, zgadzam się z wszystkimi pochlebnymi opiniami, ten laser IPL jest fantastyczny, naprawdę robi robotę. Ewa Polecam, po latach zmagań z owłosieniem w końcu mam spokój. Włosy praktycznie zniknęły po całej serii. Marta

Jak często trzeba powtarzać zabiegi naświetlania depilatorem laserowym, by zobaczyć satysfakcjonujące efekty?

Jak w ogóle działa domowy depilator laserowy? Impulsy światła IPL (Intense Pulsed Light) emitowane przez urządzenie padają na skórę, przez którą docierają bezpośrednio do cebulki włosa. Tam dochodzi do miejscowego rozgrzania barwnika, aż do uzyskania rozpadu cebulki. Po kilkukrotnym naświetleniu cebulki włosa zostają stopniowo osłabione, a w rezultacie ulegają uśpieniu, co zapobiega ich wrastaniu. Zatem ile zabiegów należy przeprowadzić? Już po 4 zabiegach zauważysz zdecydowaną redukcję owłosienia – nawet do 93% mniej włosków. Po 8 tygodniach przeprowadzania regularnych zabiegów redukcja włosków będzie już na poziomie 95%, a po 12 – podskoczy nawet do 98%. Depilacja laserowa nie jest trwała. Aby zachować rezultaty, powtarzaj zabiegi co 4 do 8 tygodni – w zależności od indywidualnych uwarunkowań i potrzeb. Pozwoli to zyskać pewność, że cebulki włosów nie uaktywnią się, a włosy nie zaczną odrastać. A co z zabiegiem rewitalizacji skóry oraz leczenia trądziku i usuwania niedoskonałości? Zaleca się przeprowadzenie serii 8 zabiegów – jedna kuracja każdego tygodnia. Efekty, jakie po tym zobaczysz, to likwidacja objawów starzenia się skóry, przebudowa włókien kolagenowych, jędrna i elastyczna skóra, zmniejszenie porów, wygładzenie zmarszczek, poprawa nawilżenia skóry a także rozjaśnienie przebarwień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.