Zastanawiasz się, co na wypadanie włosów? Domowe sposoby mogą rzeczywiście nieco zahamować ten proces i pobudzić włosy do porostu, jednak warto mieć świadomość, że nie dają 100% gwarancji sukcesu. Poniżej przedstawiamy 10 domowych sposobów na wypadanie włosów i sprawdzamy, czy zawsze są skuteczne. Podpowiadamy także, jak najlepiej wzmocnić ich działanie.
10 domowych sposobów na wypadanie włosów
Włosy wypadają każdego dnia i jest to zjawisko całkowicie fizjologiczne. Niemniej jednak nadmierna utrata włosów, szczególnie przez dłuższy czas, nie powinna być bagatelizowana i warto skonsultować ją z lekarzem. Specjalista sprawdzi, czy przyczyną nie są zaburzenia hormonalne, infekcje skóry głowy, problemy z tarczycą czy przyjmowanie wybranych leków. Zaleci wtedy odpowiednią terapię, którą wzmocnić mogą domowe sposoby na wypadanie włosów. Do najpopularniejszych z nich należą:
- Zdrowa odpowiednio zbilansowana dieta, bogata w składniki odżywcze, minerały i witaminy,
- Maska z jajka z dodatkiem oliwy, nakładana na skórę głowy,
- Olejowanie włosów, czyli wcieranie w skórę głowy np. oleju kokosowego lub lnianego w skórę głowy,
- Regularny i dokładny peeling skóry głowy,
- Regularny masaż skóry głowy przez min. 5 minut dziennie,
- Delikatne mycie włosów, bez szarpania i ciągnięcia, z użyciem łagodnego szamponu,
- Unikanie ciasnych upięć, np. kucyków czy koków, które osłabiają włosy u nasady,
- Unikanie farbowania włosów lub łagodna koloryzacja farbami pozbawionymi amoniaku,
- Stosowanie soku z cebuli na skórę głowy 2 razy dziennie,
- Regularna aktywność fizyczna, która umożliwi regulację emocji i obniżenie poziomu stresu, np. spacery, joga, jazda na rowerze, bieganie.
Czy domowe sposoby wystarczą, by powstrzymać wypadanie włosów?
Wiele zależy od przyczyny wypadania włosów. W sytuacji, gdy problem wynika z nadmiernego stresu emocjonalnego, rzeczywiście aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie i maski bądź oleje do włosów mogą zatrzymać ten nieprzyjemny proces. Gdy jednak przyczyny leżą gdzie indziej i są bardziej poważne, naturalny sposób na wypadanie włosów może nie przynieść oczekiwanych efektów. Np. domowe sposoby na łysienie plackowate czy wynikające z problemów z tarczycą z pewnością będą niewystarczające. Dlatego tak istotne jest rozpoznanie problemu oraz stosowanie profesjonalnych metod.
Wypadanie włosów – domowe sposoby jako uzupełnienie profesjonalnej terapii
Domowe sposoby warto traktować jako uzupełnienie bardziej specjalistycznych metod. Wiele osób sięga po preparaty i suplementy – nie zawsze jest to dobra decyzja, ze względu na brak danych na temat wpływu stosowanych w nich substancji aktywnych na organizm. A trzeba wiedzieć, że bardzo często ilość tych substancji wielokrotnie przekracza zalecane dzienne spożycie. Znacznie lepszą alternatywą na wzmocnienie włosów “od środka” jest zdrowa i zbilansowana dieta, bogata w takie składniki odżywcze jak: cynk, selen, magnez, żelazo oraz witaminy A, C, H i z grupy B.
Laseroterapia – skuteczny sposób na wypadanie włosów
A w jaki sposób zadbać o włosy “od zewnątrz”? Jednym z najskuteczniejszych sposobów, gwarantujących satysfakcjonujące efekty w postaci gęstej fryzury jest laseroterapia. Korzystając z lasera na porost włosów B-longa, możemy wykonać ją samodzielnie w domu.
Laser B-longa jest skuteczny dzięki połączeniu dwóch technologii, które wykazują dużą efektywność nie tylko w zahamowaniu procesu wypadania włosów, ale także w stymulacji mieszków włosowych. Technologia LLLT (Low Level Laser Therapy) dzięki światłu czerwonemu i niewielkiej mocy, wnika głęboko w skórę głowy i regeneruje tkanki. Technologia RF z kolei poprawia cyrkulację krwi w obszarze skóry głowy, dzięki czemu dociera do niej więcej tlenu i substancji odżywczych.
Efektem jest znacznie zmniejszona ilość wypadających włosów i zwiększony porost. Grube, gęste i odżywione włosy w doskonałej kondycji – tym właśnie owocuje terapia laserem B-longa. A wybrane domowe sposoby na wypadanie włosów warto traktować jako jej uzupełnienie i wzmocnienie.