Ile powinna trwać sonoforeza?

Kiedy udajesz się na profesjonalny zabieg kosmetyczny, to nie zastanawiasz się, jak dokładnie będzie on wykonany. Ufasz doświadczonej specjalistce, pod której opieką się znajdziesz. Jednak w warunkach domowych musisz starannie przygotować się do wykonania sonoforezy. Na pewno, więc szukasz odpowiedzi na pytanie – ile trwa sonoforeza? Jak często ją wykonywać? Jakie są efekty i wreszcie, jakie urządzenie do oczyszczania twarzy  będzie najlepsze?

Sonoforeza krok po kroku

Aby zabieg się powiódł, należy przeprowadzić sonoforezę zgodnie z rekomendacjami kosmetologów. Oto przebieg sonoforezy krok po kroku:

  1. Oczyszczanie skóry (na tym etapie zazwyczaj wykonuje się peeling kawitacyjny lub mikrodermabrację). Usunięcie martwego naskórka, pozostałości po makijażu i innych zanieczyszczeń.
  2. Nałożenie ampułki do sonoforezy, żelu lub innego produktu o właściwościach nawilżających i wtłoczenie jego zawartości w skórę przy pomocy głowicy emitującej ultradźwięki. Zrelaksowana skóra rozgrzewa się i wchłania substancje odżywcze.
  3. Usunięcie żelu, nałożenie maski i ochronnego kremu.

Poświęcając każdemu etapowi kilka minut, cały zabieg wykonasz w około 20-30 minut. Zależy to od wydajności urządzenia i Twojej wprawy w pielęgnacji.

Sonoforeza – wskazania, efekty

Pozytywne opinie o sonoforezie potwierdzają, że jest to zabieg wart przeprowadzenia również w domu. O ile nie występują przeciwwskazania, sonoforezę możesz wykonywać nawet dwa razy w tygodniu, pilnując, aby każda z sesji trwała około 20 minut.

Kiedy zastosować ten rodzaj pielęgnacji? Zaleca się szczególnie przy problemach z trądzikiem, przebarwieniami, mało elastyczną skórą. Efekty sonoforezy widać (i czuć) dość szybko, jednak nie oznacza to, że należy przerwać serię zabiegów. Dla podtrzymania rezultatów, czyli rozjaśnienia skóry, odżywienia i odmłodzenia jej w wybranych partiach, najlepiej jest powracać do kuracji terapeutycznej co trzy miesiące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This will close in 0 seconds