Jak długo działa depilator laserowy? Efekty depilacji laserowej IPL

Nim przejdziemy do efektów, należy zadać sobie pytanie, jak działa domowy depilator laserowy. Impulsy światła IPL emitowane przez depilator padają na skórę, przez którą docierają bezpośrednio do cebulki włosa. Tam dochodzi do miejscowego rozgrzania barwnika, aż do uzyskania rozpadu cebulki. Zabieg laserowego usuwania włosów na skórze jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny, bez ryzyka uszkodzenia tkanek otaczających mieszek włosowy.

Działanie depilatora laserowego IPL

Skąd można pozbyć się niechcianego owłosienia dzięki domowej depilacji laserowej? Depilator IPL można stosować praktycznie na każdą część ciała. Skutecznie pomagają w pozbyciu się:
  • włosów na nogach i rękach,
  • włosów pod pachami,
  • włosów na plecach,
  • owłosienia ze strefy bikini,
  • włosów twarzy i wąsika,
  • włosów w miejscach linii włosów na czole.

Depilacja laserowa – efekty

Wiele osób już po pierwszej sesji oczekuje całkowitego pozbycia się owłosienia i jest niezadowolona z powodu braku widocznych efektów. Po każdym zabiegu depilacji zmniejsza się gęstość włosów, a po kilkukrotnym naświetleniu cebulki włosa zostają stopniowo osłabione, w rezultacie ulegają uśpieniu. Nie oznacza to, że włoski już nigdy nie odrosną – jeśli przestaniesz stosować depilator, cebulki włosów ponownie się uaktywnią, a włosy zaczną odrastać. Czy zatem depilatory laserowe domowe są skuteczne? Tak! Po 4 tygodniach stosowania zauważysz zdecydowaną redukcję owłosienia – nawet do 93% mniej włosów, a te, które wyrosną, będą dużo słabsze. Po kolejnych czterech tygodniach, czyli 8 łącznie, redukcja włosków będzie już na poziomie 95%, a po 12 tygodniach podskoczy nawet do 98%. Aby zachować rezultaty, powtarzaj zabiegi co 4–8 tygodni. Pozwoli to zyskać pewność, że cebulki włosów nie uaktywnią się i odrastanie włosów wciąż będzie zahamowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.