Jak działa domowy depilator laserowy?

Depilatory laserowe to nie żadna nowość – urządzenia te są od dawna wykorzystywane w kosmetyce. Należy pamiętać, że domowe depilatory laserowe, czyli depilatory świetlne, wykorzystujące technologię IPL, różnią się od depilatorów używanych w salonach kosmetycznych. Dlatego na początek warto jednak powiedzieć kilka słów na ich temat.

Domowe depilatory laserowe

Czym jest depilator laserowy? Domowy depilator laserowy to urządzenie wykorzystujące impulsy świetlne IPL (Intense Pulse Light) do osłabienia, a w efekcie czego pozbywania się, niechcianego owłosienia na całym ciele. Depilacja laserowa w domu przeznaczona jest nie tylko dla kobiet – również mężczyźni używają depilatorów świetlnych IPL. Jest to bezpieczny i skuteczny sposób na pozbycie się włosów na nogach i rękach, włosów pod pachami, na plecach, w obszarze bikini, z twarzy, a także w miejscach linii włosów na czole. Ponadto, najnowocześniejsze depilatory laserowe, oprócz opcji pozbywania się owłosienia, posiadają również funkcje rewitalizacji skóry oraz leczenia trądziku. Jedno urządzenie pozwoli zastąpić kilka różnych zabiegów kosmetycznych – a to wszystko w zaciszu własnego mieszkania.

Użycie depilatora w domu

Jak używać depilatora laserowego w domu? Technologia wykorzystana w depilatorach świetlnych polega na emitowaniu wiązki światła IPL do mieszka włosowego. Po takim naświetleniu cebulka włosa zostaje stopniowo osłabiona, a w rezultacie ulegaj uśpieniu, co zapobiega wzrostowi włosa. Zabieg laserowego usuwania włosów na skórze jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny, bez ryzyka uszkodzenia tkanek otaczających mieszek włosowy.

Depilacja laserowa w domu – jak często należy powtarzać zabieg?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy depilatory laserowe domowe są skuteczne i jak często należy poddawać się zabiegowi depilacji laserowej w domu, aby zauważyć pierwsze efekty. Dzięki depilatorom świetlnym już zaledwie po 4 użyciach skóra staje się gładka, a włosy odrastają słabsze i dużo wolniej. Dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się, by wykonywać zabieg raz w tygodniu przez okres około dwóch miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.