Jak wybrać depilator laserowy?

Zabieg depilacji laserowej można wykonać we własnym domu przy użyciu depilatora IPL. Wiązka światła skutecznie usuwa niechciane owłosienie z nóg, pach, okolic bikini lub twarzy. Kilka zabiegów wystarcza, by ograniczyć ponowne wyrastanie włosków i ich widoczność. Dzięki temu depilator laserowy jest urządzeniem, które pomaga raz na zawsze zapomnieć o uciążliwym goleniu. Jak wybrać depilator laserowy?

Depilator laserowy profesjonalny a depilator IPL

Depilator laserowy u kosmetyczki jest przeznaczony do użytku profesjonalnego. Jego obsługa wymaga wcześniejszego przeszkolenia, gdyż w przeciwnym razie wiązka lasera może poparzyć skórę. Korzystanie z depilatora IPL jest natomiast bezpieczne nawet bez szkolenia. Depilator laserowy Philips Lumea wykorzystuje wiązkę światła, która jest bezpieczniejsza dla skóry i równie skuteczna. Opinie o depilatorach laserowych potwierdzają, że dzięki nim można usunąć niechciane owłosienie na wiele tygodni.

Jak wybrać depilator laserowy dla siebie?

Wybierając depilator laserowy, powinno się zwrócić uwagę na sposób jego zasilania. W rankingu depilatorów laserowych znajdują się urządzenia z zasilaniem sieciowym lub na akumulator. Akumulator zapewnia większy zakres działania i swobodę ruchów, jednak w trakcie depilacji może szybko się rozładować i uniemożliwić jej dokończenie. Równie ważne jest sprawdzenie, ile trybów pracy ma depilator. Im większy zakres regulacji mocy, tym lepiej, gdyż łatwiej jest dopasować moc wiązki światła do karnacji i grubości włosów. Depilację rozpoczyna się od niskiej mocy urządzenia, która powinna być stopniowo podnoszona. Ponadto przy wyborze depilatora warto przyjrzeć się powierzchni, na którą oddziałuje głowica. Zbyt duży obszar oddziaływania utrudnia precyzyjne skierowanie światła, a za mały sprawia, że depilator laserowy jest mało funkcjonalny. Na koniec powinno się sprawdzić liczbę emitowanych impulsów. Im jest ich więcej, tym wyższa jest żywotność sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.