Jak zrobić peeling kawitacyjny w domu?

Żele i peelingi stosowane rano oraz wieczorem nie są w stanie dogłębnie oczyścić cery. To dlatego na skórze pojawiają się wypryski i zaskórniki. Peeling kawitacyjny – jak wykonać samodzielnie ten zabieg, aby zadbać o kompleksową pielęgnację? Podpowiadamy!

Urządzenie do peelingu kawitacyjnego w domu

Jak zrobić peeling kawitacyjny w domu? Przede wszystkim należy zainwestować w specjalne urządzenie, które z łatwością da się zamówić przez internet. Zazwyczaj ma ono przystępną cenę, a efekty po pierwszym użyciu są szybko widoczne. Wykonywany regularnie peeling kawitacyjny sprawia, że cera jest:

  • dokładnie oczyszczona,
  • promienna,
  • przygotowana do naniesienia kosmetyków, które lepiej będą się wchłaniać i dostarczać w głąb skóry drogocenne składniki odżywcze.

Jak wykonać peeling kawitacyjny w domu i o czym pamiętać?

Nowa technologia jest zaskakująca i pomaga osiągnąć spektakularne efekty nawet w zakresie domowej pielęgnacji. Jak wykonać peeling kawitacyjny w domu? Przede wszystkim należy:

  • zaopatrzyć się w niezbędne do zabiegu substancje, takie jak, np. sól fizjologiczna lub woda demineralizowana,
  • odpowiednio przygotować się do zabiegu. Pierwszym, najważniejszym krokiem będzie dokładne umycie twarzy ulubionym żelem lub pianką. Na skórze nie powinny pozostać resztki po makijażu lub też zanieczyszczenia z całego dnia,
  • zwilżyć cerę. Najlepiej jest spryskać skórę specjalnym płynem do peelingu kawitacyjnego. Jeżeli go nie mamy, to dobrze sprawdzi się również tonik, woda termalna, hydrolat, a w ostateczności nawet przegotowana woda.

Po tych trzech etapach jak prawidłowo wykonać peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny – jak wykonać zabieg, ukończywszy opisane powyżej przygotowania? Szpatułkę należy lekko przycisnąć do twarzy pod kątem około 30 – 40 stopni. Następnie trzeba ją delikatnie oraz powoli przesuwać – od punktów wewnętrznych, na zewnątrz twarzy. Warto zatroszczyć się o to, szpatułkę zawsze prowadzić ku górze. Nowoczesne urządzenie pozwala na dostosowanie długości fal ultradźwiękowych do indywidualnych potrzeb każdej osoby.

Robiąc peeling kawitacyjny w domu nie można zapomnieć o takich obszarach jak nos, czy też broda, gdzie zazwyczaj gromadzi się mnóstwo widocznych zaskórników. Ważne jest także, aby regularnie przecierać szpatułkę, na której gromadzą się zanieczyszczenia. Po skończonym zabiegu na twarz należy nałożyć tonik, a następnie ulubione kosmetyki, np. serum i krem.

Peeling kawitacyjny – czego się spodziewać

Wyjaśniliśmy już jak zrobić peeling kawitacyjny. Po jego regularnym stosowaniu można zauważyć, jak cera staje się bardziej promienna, zdrowsza i pełna blasku. Zaczną zanikać zaskórniki, przebarwienia będą blednąć, a wypryski przestaną pojawiać się w dużym natężeniu. Wykorzystujące technologię kawitacji urządzenie do pielęgnacji twarzy świetnie nadaje się dla osób, które mają cerę wrażliwą, odwodnioną, a także skłonną do podrażnień.

Peeling kawitacyjny – efekty uboczne

Czy musicie się obawiać zaczerwienienia skóry po zabiegu? Nie, ale jeżeli tak się stanie, użyjcie kojącego kremu i pozwólcie cerze odpocząć. Peeling kawitacyjny w domu to bezpieczny sposób na oczyszczanie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *