Jaki depilator – laserowy czy świetlny?

Zabieg depilacji laserowej sprawia, że skóra jest idealnie gładka przez wiele miesięcy. Seria zabiegów w gabinecie kosmetologicznym jest dość kosztowna, dlatego wiele kobiet szuka alternatywy w postaci zakupu własnego depilatora laserowego. Jaki model depilatora jest odpowiedni do domowego użytku?

Depilator laserowy – jak działa?

Laserowy depilator jest urządzeniem do profesjonalnego użytku. Z jego pomocą skutecznie usuwa się niechciane włoski. Wystarczy seria kilku zabiegów, a zbędne owłosienie zniknie raz na zawsze. Profesjonalny depilator laserowy wysyła silną wiązkę światła, którą absorbują cebulki włosowe. Wiązka niszczy je i sprawia, że włosy przestają odrastać. Zabieg powinien być wykonywany wyłącznie przez profesjonalistę, gdyż niepoprawnie użyty depilator laserowy może poparzyć skórę.

Depilator świetlny IPL do użytku domowego

W domu powinno się używać depilatorów IPL, które wykorzystują wiązkę światła o mniejszej sile. Dzięki temu usuwanie zbędnych włosków z nóg, okolic bikini, pach lub przedramion jest o wiele bezpieczniejsze. Wiązka światła wprowadza cebulki w stan uśpienia, blokując ich wzrost na co najmniej kilka miesięcy. Dodatkowo włoski odrastają cieńsze i słabsze, dlatego ich usuwanie staje się łatwiejsze i mniej czasochłonne.

Opinie o depilatorze IPL są pozytywne nawet w przypadku kobiet o wrażliwej skórze. Wiązka światła o stopniowo zwiększanej mocy jest delikatniejsza niż światło profesjonalnego lasera. Proces depilacji przebiega bezboleśnie i jest w pełni bezpieczny. Z depilatora IPL może korzystać każdy użytkownik bez potrzeby przechodzenia specjalnego szkolenia. Wystarczy, że użytkownik zapozna się z treścią z instrukcji obsługi, a bezpiecznie usunie się niechciane włoski z wybranej partii ciała. Depilator laserowy Philips Lumea lub Braun jest łatwy w obsłudze, dlatego już podczas pierwszego użycia usunie się szybko całe owłosienie. Dotyczy to również miejsc, do których trudno dotrzeć klasycznym depilatorem lub maszynką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.