Jaki depilator laserowy do jasnych włosów?

Jasne włosy są mniej widoczne na skórze, jednak ich trwałe usunięcie za pomocą depilatora laserowego sprawia więcej trudności. Melanina gromadzi ciepło lasera, co prowadzi do zniszczenia cebulek włosowych. Jasne włosy zawierają niewielkie ilości melaniny. Skuteczność zwykłego lasera jest ograniczona. Do włosków w kolorze jasnego i platynowego blondu potrzebny jest depilator, który reaguje na niską zawartość melaniny.

Laser aleksandrytowy na jasne włosy

Niską zawartość melaniny we włosach wychwytują lasery aleksandrytowe. Depilatory z laserami aleksandrytowymi mają inną długość fali niż urządzenia do usuwania włosów ciemnych. Dzięki temu są w stanie usunąć cebulki włosowe na dowolnej partii ciała, nawet gdy wyrastające z nich włosy mają bardzo jasny odcień.

Depilator do jasnych włosów z laserem aleksandrytowym jest stosowany w gabinetach kosmetologicznych. Długość fali jest inna niż w pozostałych urządzeniach do depilacji, jednak może doprowadzić do podobnych szkód, jeśli laser będzie używany nieprawidłowo. Bez przeszkolenia laser powoduje poparzenia skóry i zwiększa ryzyko uszkodzenia wzroku.

Depilacja laserowa jasnych włosów – opinie o depilatorach IPL

Depilator IPL do jasnych włosów sprawdza się dobrze do usuwania owłosienia o dowolnym odcieniu. Silny błysk lampy wprowadza cebulki włosowe w stan uśpienia na okres do 6 miesięcy. Depilator laserowy Philips Lumeazapewnia gładkość każdej partii ciała u jasnych i platynowych blondynek. Panie cenią go przede wszystkim za długotrwałe efekty i bezpieczeństwo stosowania.

Depilator IPL jest przyjazny dla wrażliwej skóry ze skłonnością do zaczerwienienia i podrażnień. Jego używanie jest dozwolone w przypadku pań, które mają skłonność do alergii i wysypek posysających na skutek opalania lub kontaktu z wysoką temperaturą. Po użyciu depilatora Philips Lumea czy Braun wystarczy posmarować skórę kremem nawilżającym lub balsamem, by dodatkowo zabezpieczyć skórę przed przesuszeniem i przykrym uczuciem ściągnięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.