Jaki depilator laserowy jest najskuteczniejszy?

Jak wypada depilator B-Glammi IPL na tle konkurencji? Wielkie porównanie

Z pomocą depilatora laserowego można usunąć niechciane owłosienie z dowolnej części ciała. Urządzenia wykorzystujące wiązkę lasera w celu depilacji mogą być jednak obsługiwane wyłącznie przez wykwalifikowane kosmetyczki. We własnym domu można używać jedynie depilatorów laserowych IPL. Zastosowano w nich metodę depilacji pulsującym, intensywnym światłem, które jest bezpieczniejsze dla skóry niż monochromatyczna wiązka lasera. Jaki depilator laserowy do domowego użytku jest najskuteczniejszy?

Czy depilatory laserowe domowe są skuteczne?

Skuteczność domowych depilatorów laserowych jest wysoka. Dzięki nim można usunąć niechciane włoski na okres od kilku tygodni do nawet sześciu miesięcy. Skuteczność urządzenia zależy w dużej mierze od mocy, z którą pracuje sprzęt i koloru włosów użytkownika. Wybierając depilator laserowy Braun czy Philips, zawsze powinno sprawdzić się, czy dany sprzęt usunie włoski w określonym kolorze.

Domowy depilator laserowy do jasnych włosów warto wybrać na podstawie opinii innych użytkowników. Metoda IPL umożliwia usunięcie włosów blond lub rudych, jednak część depilatorów może wykazywać niższą skuteczność w przypadku tych odcieni włosów. Opinia o depilatorze jest zatem istotna przede wszystkim dla jasnych blondynek i rudowłosych pań.

Nakładki do depilacji i moc urządzenia

Skuteczność depilacji laserowej w domowym zaciszu jest zależna również od dostępu do nakładek na głowicę depilatora IPL. Nakładka do depilacji bikini ułatwia usuwanie włosków z pachwin i innych trudno dostępnych miejsc. Końcówka do depilacji twarzy ogranicza natomiast ryzyko podrażnień cery, powstających podczas usuwania wąsika. Jeśli chodzi o moc urządzenia, ważny jest jak najszerszy zakres regulacji mocy. Niska moc urządzenia pozwala szybko i bezboleśnie usunąć cienkie włoski, natomiast wysoka – sprawdza się podczas depilacji grubych i ciemnych włosów. Dzięki szerokiemu zakresowi regulacji mocy depilator laserowy jest skuteczny również w przypadku mężczyzn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.