Jaki depilator laserowy kupić?

Zakup depilatora laserowego powinien być przede wszystkim uzależniony od sposobu jego użycia. Inne depilatory są przeznaczone dla profesjonalistów niż dla użytkowników domowych. Jeśli potrzebujesz urządzenia do samodzielnego usuwania niechcianego owłosienia w domu, postaw na depilatory laserowe IPL.

Czym jest depilator laserowy i PL?

Depilator laserowy do 1000 zł lub za nieco wyższą kwotę wykorzystuje zupełnie inną metodą usuwania włosków niż profesjonalny sprzęt w gabinecie kosmetycznym. Domowe depilatory laserowe wykorzystują światło o szerokim spektrum, które pulsując i intensywnie rozbłyskując, usypia cebulki włosowe na co najmniej kilka tygodni. Silne światło jest bezpieczne dla skóry, gdyż nie powoduje oparzeń i silnych podrażnień. Dzięki temu depilator laserowy IPL może być wykorzystywany w domowym zaciszu bez przechodzenia specjalistycznego szkolenia z użycia lasera. Czy depilatory laserowe domowe są skuteczne? Tak. Ich efekty utrzymują się jednak krócej niż w przypadku depilatorów z salonów kosmetycznych. Pulsujące światło usypia cebulki, dlatego włosy z czasem odrastają. Włosy stają się jednak słabsze i cieńsze, co ograniczę ich widoczność na skórze. Kolejne serie zabiegów są dzięki temu coraz szybsze i dają coraz dłuższy efekt.

Jaki depilator laserowy wybrać?

Forum dla kobiet to dobre miejsce, by znaleźć konkretny model polecanych depilatorów IPL. Na uwagę zasługują przede wszystkim modele znanych i cenionych marek, takich jak Philips, BeautiFly czy Braun. Wśród nich można znaleźć sprzęty o długiej żywotności, przygotowane do co najmniej kilkuletniej pracy. Wybór konkretnego depilatora laserowego powinien uwzględniać liczbę głowic dołączonych do urządzenia. Do różnych partii ciała powinno się stosować inne głowicę, by dokładniej usuwać zbędne owłosienie. Równie istotne jest przyjrzenie się zakresowi regulacji mocy sprzętu. Depilator początkowo powinien pracować z niską mocą, by ograniczyć podrażnienia skóry. Dopiero po pewnym czasie można zwiększyć jego moc, by usunąć twarde i grube włoski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.