Na ile wystarcza depilator laserowy?

Jak wypada depilator B-Glammi IPL na tle konkurencji? Wielkie porównanie

Depilatory laserowe IPL umożliwiają kobietom szybkie usunięcie niechcianych włosków z dowolnej części ciała. Zastępują klasyczne depilatory, które wyrywają włoski wraz z cebulkami i powodują silny ból. Metoda depilacji światłem wprowadza cebulki włosowe w stan uśpienia, dzięki czemu niepożądane włoski nie odrastają przez co najmniej kilka tygodni. Skuteczność depilatora laserowego jest wysoka, dlatego warto zwrócić uwagę także na jego żywotność. Na ile starcza depilator laserowy?

Depilator laserowy na lata? Opinie o żywotności depilatorów IPL

Depilatory IPL starczają nawet na 15 lat użytkowania przez jedną osobę. W przypadku, gdy owłosienie na ciele użytkownika jest gęste, grube i ma tendencję do szybkiego odrastania, żywotność sprzętu jest krótsza. Depilator laserowy jest przystosowany do wykonania od 150 do nawet pół miliona impulsów świetlnych. Dzięki temu kupujący jest w stanie wybrać depilator laserowy Braun czy Philips przystosowany do różnej intensywności użytkowania.

Regularne używanie depilatora IPL sprawia, że włoski odrastają coraz słabsze i rzadsze. Do ich usuwania wystarczają impulsy światła o mniejszej mocy, co ogranicza szybkie zużywanie się lampy. Żywotność depilatorów laserowych jest długa, dlatego ich zakup jest opłacalny, zarówno gdy kupującego interesuje depilator do 1000 zł, jak i droższe urządzenie.

Ile trwa depilacja laserowa IPL?

Żywotność depilatora laserowego zależy od siły impulsów i ich wykonanej liczby. Im dłuższa jest depilacja, tym więcej impulsów zużywa się do jej wykonania. Przeciętnie zabieg na pachy trwa od 3 do 5 minut, podczas gdy depilacja bikini zajmuje nawet 25 minut. Dość długo usuwa się również długie włosy z ud i łydek. Na depilację jednej nogi poświęca się około 40-50 minut. Depilator służy zatem dłużej użytkownikom, którzy usuwają za jego pomocą jedynie rzadsze i cieńsze włosy pod pachami lub nad górną wargą. Depilacja nóg lub bikini powoduje szybsze zużywanie się sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.