Rodzaje depilacji – od maszynek, przez plastry, aż po laser

depilacja rodzaje beautifly

Każda z nas marzy o idealnie gładkich nogach, lecz efekt, w zależności od sposobu depilacji, na który się zdecydowałyśmy, może nie być wystarczająco zadowalający lub po prostu krótkotrwały

Przyjrzyjmy się depilacji maszynką, plastrami – czyli woskiem – oraz coraz popularniejszym wśród kobiet, ze względu na wygodę – laserem.   depilacja maszynką a laser (2)

Depilacja maszynką

Depilacja maszynką jest najbardziej popularną metodą. Decydujemy się na nią najczęściej, ponieważ możemy wykonać ją same i w bardzo krótkim czasie – więc świetnie sprawdza się w sytuacji, kiedy musimy wykonać depilację szybko. Powinnyśmy jednak znać kilka zasad, które pozwolą nam uniknąć skaleczeń, strupków, wrastających włosków czy nieestetycznych czarnych kropek. Nie powinnyśmy golić nóg na sucho ani na początku kąpieli, bo możemy sobie zrobić krzywdę – a nasz zabieg zamiast przynieść oczekiwane efekty, przyniesie nam podrażnioną skórę. Kiedy nasza skóra będzie przygotowana, czyli zmiękczona, otworzą się łuski włosów, dzięki czemu ogolimy włoski, a nie nasz zrogowaciały naskórek. Pora wykonywania zabiegu również ma znaczenie! Biorąc pod uwagę właściwości naszej skóry, powinnyśmy wykonywać depilację na noc, ponieważ w nocy nabiera ona lekkiego obrzęku, w związku z czym cebulki naszych włosów rano się ,,schowają’’ i będą mniej widoczne. W dodatku, możemy wtedy nałożyć na nogi bardziej odżywczy i tłusty balsam.

Depilacja plastrami czy depilacja laserowa?

Plastry do depilacji mają swoje zalety i swoje zwolenniczki. Efekt utrzymuje się nawet do kilku tygodni, gdzie w przypadku depilacji maszynką są to czasami nawet niecałe 2 dni. Używając regularnie plastrów, dojdziemy do takiej wprawy, że zabieg będzie mniej bolesny i mniej czasochłonny, jak na początku naszej przygody. Wyrywając regularnie włoski, stają się one osłabione i nie odrastają już w takim szybkim tempie i ilości jak wcześniej, a nawet stają się jaśniejsze i mniej widoczne. Plastry zdecydowanie wygrywają pod względem ceny, ponieważ opakowanie to koszt jedynie kilkunastu złotych. Wadą tej metody jest natomiast oczekiwanie na odrośnięcie włosków, celem powtórzenia zabiegu. Nie zawsze możemy sobie na to pozwolić, i na pewno nie będziemy się czuły w tym czasie w pełni komfortowo.  
Wielofunkcyjny laser kosmetyczny B—Shine
  Takiego dyskomfortu nie przyniesie nam depilacja laserowa. Decydując się na laser kosmetyczny B-Shine nie musimy specjalnie zapuszczać włosków ani powtarzać depilacji co kilka tygodni. Już kilka serii pomoże nam trwale pozbyć się problemu. Laser B-Shine posiada wiele funkcji – spełni się nie tylko jako depilator, ale także pomoże Ci wyleczyć skórę i pozbyć się trądziku! Jednorazowa inwestycja sprawdzi się na wiele lat użytkowania.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.