Zastanawiasz się nad wykonaniem sonoforezy? Zapewne chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegu, aby mieć większą świadomość, jak działa, jakie efekty przynosi i na czym polega. Ważne będzie przy tym również zrozumienie różnic jonoforezy a sonoforezy. Ta pierwsza może być dodania lub ujemna, dlatego wyjaśniamy też jakie są zalety jonów dodatnich i ujemnych w kosmetyce.
Sonoforeza – jony ujemne
W czasie sonoforezy dochodzi do wtłoczenia kosmetyków odżywczych w głąb skóry. Efektem zabiegu jest zatem odżywienie, poprawienie krążenia, uelastycznienie. Działanie ampułek jest jeszcze skuteczniejsze w jonoforezie, gdzie wykorzystuje się funkcję jonizacji. Za sprawą prądu stałego udaje się odzyskać równowagę elektrostatyczną skóry. Substancje aktywne przenikają głębiej, a działając w głębszych partiach skóry skuteczniej poprawiają jej wygląd oraz kondycję. To, dlatego dużo mówi się o stosowaniu tej techniki nie tylko w kosmetyce, ale też medycynie.
Jony dodatnie i ujemne w kosmetyce
Jonizacja działa w głębszych partiach skóry, dlatego jest tak chętnie wykorzystywana w kosmetyce. Zarówno sonoforeza, jak i jonoforeza ma swoje uzasadnienie, bo pozwala wtłaczać głębiej składniki odżywcze, w celu odżywienia i zregenerowania komórek. Skutecznie działanie wykazują jony dodatnie oraz jony ujemne:
- jonizacja dodatnia – otwieranie i oczyszczanie porów, detoksykacja, przyspieszenie metabolizmu i wspomożenie pigmentacji skóry,
- jonizacja ujemna – głębsze odżywanie skóry, regeneracja uszkodzonych włókien, rozjaśnienie, usunięcie blizn i przebarwień np. po przebytych chorobach.
Sonoforeza – skuteczność i bezpieczeństwo
Najlepsze efekty daje połączenie np. peelingu kawitacyjnego i sonoforezy. Urządzenie do oczyszczania twarzy przygotowuje ją do przyjęcia formuł odżywczych. Wtłaczanie kosmetyków przez ultradźwięki, np. serum do sonoforezy czy ampułek do sonoforezy daje większą pewność, że trafiły one dokładnie tam, gdzie miały trafić i działają już w głębokich warstwach skóry.