Dermabrazja – kto wykonuje?

Czym jest dermabrazja? To mechaniczne usuwanie naskórka, które pozwala uzyskać gładką skórę. Zabieg służy szczególnie tym osobom, które borykają się z bliznami po trądziku, po ospie, z niedoskonałościami cery, z rozstępami w okolicy brzucha i ud czy zmarszczkami. Kto może dla nas wykonać dermabrazję twarzy i nie tylko?

Dermabrazja na blizny – skuteczny zabieg dla pięknej skóry

Dermabrazja twarzy i innych części ciała od lat cieszy się wielkim powodzeniem w gabinetach kosmetycznych. Wcześniej, ze względu na specjalistyczny sprzęt, sesje wykonywali wyłącznie kosmetolodzy. Dzisiaj, ponieważ możemy kupić urządzenie w przystępnej cenie, każdy ma szansę zrobić dermabrazję w domu. Czy to bezpieczne?

Mikrodermabrazja diamentowa w domowym zaciszu

Tak, dermabrazja będzie bezpieczna, bo dostępne urządzenia zostały tak opracowane, aby zadbać o nasz komfort. Warto oczywiście znać przeciwskazania do działania na własną rękę: nadwrażliwość skóry, na której rany goją się bardzo wolno, cukrzyca i choroby nowotworowe. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się ze specjalistą!

Dermabrazja – cena

Zabieg w domowym zaciszu na pewno się opłaci, bo za serię dermabrazji w gabinecie zapłacimy kilkaset złotych. A cały proces trzeba powtarzać przynajmniej raz w roku!

Jak przygotować się do dermabrazji?

Skóra musi zostać dokładnie oczyszczona. Wcześniej oceńmy, czy nie ma na niej stanów zapalnych. Jeżeli tak, lepiej poczekać, aż się wyciszą. Po zabiegu należy unikać wystawiania skóry na słońce. Jeżeli wystąpi zaczerwienienie, można zastosować delikatne i łagodzące kosmetyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *