Wszystko o pędzlach do makijażu

pędzle do makijażu beauifly

Ciężko wyobrazić sobie makijaż bez odpowiednich pędzli

Pomagają nie tylko wykonać precyzyjny make-up, ale również zaoszczędzić czas – aplikacja kosmetyków za pomocą pędzli jest szybsza i łatwiejsza. Jakie wybrać, aby stworzyć idealny zestaw do codziennego makijażu?

beautifly pędzle do makijażu

Włosie naturalne czy syntetyczne?

Odpowiednie pędzle do makijażu wpływają nie tylko na wygląd makijażu. Odpowiednio dobrane mogą również znacznie przedłużyć jego trwałość. Prawidłowo nałożony make-up ,,wtopi się’’ w skórę i przetrwa wiele godzin w nienaruszonym stanie.  

Sprawdź nasze bestsellery!

-81%
Promocja!
Nowy
-26%
Nowy
-49%
Nowy
  Pierwszym kryterium, które zwykle bierze się pod uwagę przy wyborze pędzli, jest rodzaj włosia. Na rynku są dostępne są pędzle z włosia syntetycznego lub naturalnego, zwierzęcego. Które lepiej wybrać? Najlepiej dobrać rodzaj włosia do typu kosmetyku, który będzie nim nakładany. Naturalne włosie jest sprężyste, dzięki czemu dobrze nadaje się do blendowania kosmetyków w formie sypkiej, takich jak cienie czy pudry. Ma ono również porowatą strukturę, dzięki czemu lepiej ,,chwyta’’ sypkie produkty – pudry i róże. Syntetyczne pędzle są natomiast łatwiejsze w czyszczeniu, ponieważ nie absorbują kosmetyków, dlatego lepiej nadają się do aplikacji kosmetyków o płynnej konsystencji, takich jak podkład czy korektor.

Jaki kształt pędzli?

Kształty pędzli różnią się w zależności od tego, do nakładania jakich kosmetyków są przeznaczone. Wyróżniamy:
  • Pędzle do różu – mają kształt ścięty z jednej lub dwóch stron, dzięki czemu można za ich pomocą precyzyjnie nakładać kosmetyk na kości policzkowe;
  • Pędzle do bronzera – są nieco większe niż pędzle do różu i lekko zaokrąglone;
  • Pędzle do rozświetlacza – mają kształt wachlarza. Mogą służyć również do omiatania osypanych cieni lub nadmiaru pudru;
  • Pędzle do pudru – duże i miękkie, o zaokrąglonym kształcie i gęstym włosiu;
  • Pędzle do podkładu – szerokie, o płaskim, lekko zaokrąglonym kształcie;
  • Pędzle do korektora – niewielkie, sztywne, z wyprofilowaną końcówką;
  • Pędzle do makijażu oczu – występują w wielu różnych kształtach, w zależności od zastosowania. Najbardziej podstawowy to płaski pędzel do nakładania cieni i zaokrąglony do blendowania oraz płaski, ścięty pędzelek do malowania dolnej powieki i rozcierania kredki do oczu;
  • Pędzle do brwi – niewielkie, skośnie przycięte;
  • Pędzle do ust – niewielkie i cienkie, z długim włosiem.

Pędzle możemy kupować w zestawach lub pojedynczo

Jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z makijażem, wybierzmy kilka podstawowych pędzli dobrej jakości. Pędzle występują w różnych wielkościach, najlepiej jednak wybrać taką dostosowaną do kształtu twarzy – jeśli mamy niewielkie oczy i mało miejsca na powiece, wybierzmy mniejszy pędzel – będzie nim łatwiej blendować cienie. Niektóre pędzle, jak na przykład pędzel do podkładu lub pudru można zastąpić beauty blenderem. Jeśli korzystamy z pędzli do makijażu, warto pamiętać o utrzymaniu ich w czystości – inaczej mogą się przyczynić do powstawania trądziku. Pędzle, których używamy do produktów płynnych należy myć po każdym użyciu, te do produktów sypkich – przynajmniej kilka razy w tygodniu. Możemy to robić za pomocą specjalnego płynu lub delikatnego szamponu do włosów.  
Zestaw profesjonalnych pędzli do makijażu PRO SET
 

Demakijaż to podstawa

Pamiętajmy, że w makijażu równie ważną rolę odgrywa także demakijaż – odpowiednie oczyszczenie skóry z kosmetyku pozwala jej swobodnie oddychać i „odpocząć”. Dzięki temu nie powstają zaskórniki ani zmiany trądzikowe, nie pojawiają się także przebarwienia. Żeby demakijaż był efektywny, musi być przeprowadzony odpowiednim sprzętem lub kosmetykami – z tego powodu warto zdecydować się na zakup szczoteczki sonicznej do mycia twarzy B-Pure, która dokładnie oczyści naskórek z nadmiaru sebum i kosmetyków, nie naruszając przy tym naturalnej warstwy hydrolipidowej. Polecamy zapoznać się z treścią artykułu o skutecznym demakijażu na naszym blogu – https://beautifly.eu/2019/09/09/sposoby-na-skuteczny-demakijaz/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.