Cera naczynkowa – co robić, kiedy naczynka pękają?

cera naczynkowa jak sobie z nią radzić1

Cera naczynkowa – geny i styl życia

Cera naczynkowa to cera charakteryzująca się delikatnymi, skłonnymi do pęknięć naczynkami krwionośnymi, a także rumieńcami. Może występować na całym ciele – od stóp do głów.

Na występownaie cery naczynkowej w ogromnej mierze wpływają geny, jednak nie warunkują one całkowicie rodzaju naszej skóry – istotne jest prowadzenie odpowiedniego trybu życia wypełnionego sportem, zdrową dietą i prawidłową pielęgnacją rano i wieczorem.

Pękające naczynka – problem bez wieku

Naczynka mogą pękać na skórze w każdym wieku – tu nie ma zasady. Genetyka, tak samo jak i wiek, mogą sprawić, że żyłki są słabsze i nie funkcjonują dostatecznie sprawnie. Na problem pękających naczynek mogą skarżyć się osoby, u których słabość naczyń krwionośnych jest skutkiem silnego trądziku, czyli pamiątki z lat nastoletnich. Pękające naczynka są także często zmorą kobiet, które spodziewają się dziecka. Ciąża, a raczej związane z nią komplikacje zdrowotne i wahania hormonów skutkują pojawieniem się dolegliwości, charakterystycznych dla cery naczynkowej.

Wszystkie powyższe elementy – począwszy od genetycznych, a na lifestyle’owych skończywszy – prowokują skórę naczynkową do nadmiernych pęknięć w różnych miejscach na skórze.

Co poradzić na pękające naczynka?

Odpowiednia pielęgnacja jest kluczem do zachowania równowagi skóry naczynkowej. Pielęgnacja ucisza i reguluje reakcje cery naczynkowej na szkodzące bodźce i zapobiega dalszym procesom pogłębiania się pękających naczynek.

Niezwykle ważne jest zatem stosowanie preparatów i witamin, zarówno wewnątrz jak i od zewnątrz. Produkty spożywcze bogate w witaminy: B3 (tu sprawdzą się produkty zbożowe oraz mięso drobiowe), C (szczególnie cytrusy, a także czarna porzeczka oraz szpinak) oraz K (w awokado) – rozświetlą cerę i skutecznie skorygują jej koloryt.

Pielęgnacja naczynek – czego używać podczas pielęgnacji

Istotna, o ile nie najistotniejsza, jest prawidłowa pielęgnacja skóry naczynkowej. Najpierw należy zwrócić szczególną uwagę na najczęstsze błędy, popełniane podczas pielęgnacji i przed nimi przestrzec. Należy unikać: zbyt ciepłej wody podczas mycia, promieni słonecznych i używek – są to trzy największe grzechy osób z cerą naczynkową, które działają na naczynia krwionośne niepokojąco.

Szczoteczka soniczna do twarzy B-Fresh

 

Ważne jest odpowiednie czyszczenie skóry. Tutaj doskonale sprawdzi się pomoc szczoteczki sonicznej – należy jednak wybrać taką dostosowaną do naturalnych potrzeb cery, jak np. szczoteczka soniczna B-Fresh Beautifly. Bez obaw można zastosować również peeling kawitacyjny, który delikatnie złuszczając i oczyszczając skórę, jednocześnie ją pobudza i zmniejsza pory. Mikromasaż, który wykonujemy przy okazji peelingu kawitacyjnego, pobudza mikrokrążenie i stymuluje metabolizm.

Peeling kawitacyjny B-Scrub PRO

Zarówno stosowanie witamin, jak i odpowiednich trików pielęgnacyjnych, pozostawi naszą skórę naczynkową rozświetloną, elastyczną i pełną blasku. Zapobiegnie jednocześnie pojawianiu się obrzęków i zapaleń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *