Piękne dłonie – jak sprawić by wyglądały na młode i zadbane?

jak dbać o dłonie beautifly

Codzienna pielęgnacja dłoni to z pewnością ogromne wyzwanie, szczególnie ze względu na fakt, iż ciągle mamy do czynienia z chlorowaną wodą, detergentami i słońcem, które są bezlitosne dla skóry i paznokci

Za każdym razem, gdy mamy kontakt z wodą i chemicznymi środkami czystości, skóra dłoni staje się wysuszona, a płytka paznokcia narażona na pękanie. Dłonie to nasza wizytówka, dlatego powinniśmy przykładać szczególną wagę do ich pielęgnacji. Musimy pamiętać, że są one narażone na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych, dlatego wymagają wyjątkowej ochrony i pielęgnacji.

Jak właściwie zatroszczyć się o ich piękno?

Myj ręce – z głową!

Zapewne większość z nas, automatycznie sięga po mydło po każdym spacerze, sprzątaniu czy wizycie w toalecie. Ale czy zdajemy sobie sprawę z tego, czym myjemy ręce? Używane do codziennej higieny środki stanowią jeden z kluczowych czynników wpływających na kondycję naszej skóry. By chronić dłonie przed przesuszaniem, warto wybierać produkty delikatnie natłuszczające, wzbogacone witaminami i naturalnymi olejami lub delikatne mydła dla dzieci.

dbanie zimą o ręce beautifly

Krem miej zawsze przy sobie

Krem do rąk to jedna z tych rzeczy, których nigdy nie powinno zabraknąć w torebce! Każdy kontakt z wodą zaburza naturalną równowagę skóry, którą wspomagać mają właśnie nawilżające, odżywcze kosmetyki. O smarowaniu rąk należy pamiętać kilka razy w ciągu dnia, a najlepiej również po każdym umyciu – niezależnie od naszego wieku, temperatury powietrza czy pory roku. Latem zmęczona słońcem skóra potrzebuje nawilżenia i regeneracji, natomiast zimą – odpowiedniego natłuszczenia i ochrony przed zimnem. Krem należy mieć zawsze pod ręką.

Pamiętaj o rękawiczkach

Jeśli chcesz zadbać o skórę dłoni, z pewnością powinnaś zaprzyjaźnić się również z rękawiczkami! Mechaniczna ochrona rąk to absolutna konieczność, która również powinna stać się Twoim naturalnym odruchem. O ile dla większości z nas, noszenie rękawiczek w mroźne dni jest oczywiste, o tyle zakładanie ich podczas wykonywania codziennych, domowych prac wydaje się niepotrzebną fanaberią. Dłonie potrzebują jednak dodatkowej ochrony nie tylko od mrozu, ale również od drażniących substancji chemicznych czy kurzu. Podczas zmywania czy sprzątania łazienki, pamiętaj o specjalnych, gumowych rękawiczkach, a do zamiatania czy wycierania kurzu wybierz delikatniejsze dla skóry rękawiczki z bawełny. O zabezpieczeniu dłoni pamiętaj też w czasie biegania na świeżym powietrzu, jazdy na rowerze czy podnoszenia ciężarów.

Pielęgnacja dłoni w warunkach domowych

Co jakiś czas pozwól sobie na odrobinę relaksu i podaruj swoim dłoniom regeneracyjny zabieg w domowym SPA. Bardzo istotnym elementem troski o dobrą kondycję skóry jest regularne złuszczanie. Pomysłowym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie w domowym zaciszu również peelingu kawitacyjnego B-Scrubusunie on zrogowaciały naskórek i przywróci naturalną jędrność oraz delikatną miękkość skóry. Dodatkowo ułatwi on wchłanianie się składników odżywczych zawartych w kosmetykach do pielęgnacji. Raz w tygodniu warto wykonać także najprostszy, przykładowo – domowy peeling na bazie cukru i oliwy z oliwek. Po peelingu posmaruj dłonie nieco grubszą warstwą kremu i pozwól, by powoli się wchłonął. Jeśli zabieg wykonasz wieczorem, krem możesz zastosować tuż przed snem i dodatkowo nałożyć na dłonie bawełniane rękawiczki. Przez noc składniki kremu będą jeszcze intensywniej pracować na piękno Twojej skóry.  
Peeling kawitacyjny B-Scrub

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.