Cera ziemista – jak przywrócić jej koloryt?

cera ziemista beautifly

Cera ziemista, to cera pozbawiona naturalnego blasku – widoczne jest na niej zmęczenie, uwydatnione są niedoskonałości, przebarwienia, a także cienie pod oczami. Twarz wygląda jak gdyby przeszła przez chorobę lub długotrwały okres zmęczenia. W efekcie skóra staje się matowa i nieestetyczna, często także sucha i wrażliwa.

Szarość i zmęczony wygląd cery jest spowodowany przez wiele czynników – zarówno zewnętrznych i wewnętrznych. Niezwykle istotny jest sposób, w jaki traktujemy nasz organizm – należy zwracać uwagę na spożywane pokarmy oraz codzienne nawyki. Przyczyn szarej cery można dopatrywać się między innymi w przebytych i aktualnych chorobach, paleniu papierosów czy nieodpowiedniej diecie, pozbawionej substancji odżywczych.

Jak przywrócić zmęczonej skórze blask i koloryt?

Za szarość cery najczęściej odpowiada gruba warstwa martwych komórek zalegająca na powierzchni twarzy. Nasza skóra regeneruje się poprzez odbudowywanie nowego naskórka średnio co 28 dni. Jednakże często z przyczyn środowiskowych bądź chorobowych zdarza się, że naturalny proces złuszczania martwego naskórka zostaje zaburzony. Wówczas powierzchnia skóry staje się nierówna, matowa, traci blask i koloryt. Efekt: zaniedbana, zmęczona, chora cera oraz mocno widoczne cienie pod oczami. Wrażenie: dodatkowe kilka lat na twarzy.

Peeling kawitacyjny B-Scrub

 

Dlatego tak istotnym działaniem w pielęgnacji twarzy jest regularne wykonywanie peelingu, którego zadaniem jest likwidacja martwego naskórka i oczyszczenie twarzy. Należy dobrać rodzaj peelingu do swojej cery – dla tłustej dobrze sprawdzą się oczyszczające peelingi gruboziarniste. Natomiast przy cerze wrażliwej wskazane jest stosowanie chemicznych peelingów enzymatycznych, które rozpuszczają martwe komórki. Dobrym rozwiązaniem może okazać się także samodzielne wykonywanie peelingu kawitacyjnego – dzięki idealnemu oczyszczeniu skóry, jest ona bardziej podatna na działanie substancji zawartych w kremach używanych do codziennej pielęgnacji. Łatwiej jest więc ją nawilżyć, dostarczyć odpowiednich substancji odżywczych oraz pobudzić do produkcji kolagenu i elastyny, którym zawdzięcza swoją jędrność.

Zabiegi poprawiające koloryt skóry:

Mechaniczna mikrodermabrazja

Batalię o piękną cerę warto zacząć właśnie od tego zabiegu. Można wykonać go jednorazowo lub w serii – zawsze przed nałożeniem maseczki nawilżającej. Mikrodermabrazja polega na powierzchownym złuszczaniu naskórka za pomocą proszków ściernych, glinu czy pyłu diamentowego. Nowością jest zabieg z użyciem tlenu lub soli fizjologicznej. Działa nieco mocniej i zapewnia lepszy efekt rozświetlenia cery.

Zabiegi dotleniające

Pobudzają krążenie krwi i limfy w naczyniach włosowatych, dzięki czemu odżywiają skórę i dostarczają jej więcej tlenu. Cera staje się jędrna, gładka i pełna blasku. Nieodłącznym elementem zabiegów dotleniających jest peeling oczyszczający i masaż twarzy.

 

Domowe maseczki na twarz

Maseczki kolagenowe

Maski w formie zimnych płatów kolagenowych błyskawicznie odświeżają cerę i poprawiają jej koloryt. Zwłaszcza, jeśli przed ich nałożeniem kosmetyczka wmasuje w skórę serum (najczęściej z ampułki) z dużą ilością witaminy C lub z kwasami owocowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This will close in 0 seconds