Łysienie jest przypadłością, która dotyka ponad połowę populacji mężczyzn. Zdarza się, że proces chorobowy rozpoczyna się w wieku nawet 20-25 lat i postępuje wraz z kolejnymi latami życia. Co na łysienie u mężczyzn? Podpowiadamy, z jakich metod mogą skorzystać mężczyźni zmagający się z tą przykrą dolegliwością.
Łysienie u mężczyzn – leczenie suplementami
Często pierwszym krokiem w walce z nadmierną utratą włosów, jest sięgnięcie po tabletki i suplementy na wypadanie włosów. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów z witaminami i substancjami aktywnymi. W wielu przypadkach przynoszą rezultaty, jednak problemem w ich stosowaniu jest nie do końca poznany wpływ ich składników na organizm. A dodajmy, że wiele substancji występuje w nich ilościach wielokrotnie przekraczających zalecane dzienne spożycie.
Aby efekt był widoczny, konieczne są minimum kilku-, a w wielu przypadkach kilkunastomiesięczne kuracje. W rzeczywistości, przyjmujemy więc potężne dawki substancji o niezbadanym klinicznie wpływie na nasze zdrowie. Dodajmy do tego fakt, że leki obciążają żołądek i wątrobę, a także w przypadku tak długich terapii – kosztują niemało.
Co na łysienie u mężczyzn? Alternatywy dla tabletek
Alternatywą dla przyjmowania suplementów zatrzymujących wypadanie włosów jest oczywiście zdrowa dieta, bogata w magnez, cynk, selen, żelazo oraz witaminy A, C, H i z grupy B.
Zdrowe odżywianie jest jednak procesem wymagającym dużej wiedzy i zaangażowania. Mężczyźni sięgają więc po szampony specjalistyczne przeciwko utracie włosów. To dobra decyzja, ale szampony nie powinny być podstawą terapii, lecz jedynie jej uzupełnieniem lub wzmocnieniem. Dlaczego?
Wynika to z tego, że mają ze skórą głowy stosunkowo krótki kontakt, nie zawsze są też dobrze dobrane. Skutek jest taki, że składniki aktywne w nich zawarte nie działają lub działają niedostatecznie. Zadowalających efektów nie widać mimo regularnego mycia głowy specyfikiem.
Pozostaje więc szukać innych sposobów na łysienie, które rozwiązują problem i mogą być bezpiecznie stosowane jako podstawa terapii. Taką metodą leczenia, wykazującą wysoką skuteczność jest laseroterapia.
Sposób na łysienie u mężczyzn – terapia laserowa
W walce o gęstą fryzurę z pomocą przychodzi profesjonalna laseroterapia, która gwarantuje satysfakcjonujące efekty. Warto skorzystać z osiągnięć techniki i zakupić specjalistyczny laser na porost włosów B-longa, dzięki któremu skuteczną terapię laserową możemy przeprowadzić we własnych czterech kątach.
Jak działa laser B-longa i dlaczego jest rekomendowaną metodą w leczeniu łysienia? Najlepsze efekty gwarantuje tutaj połączenie dwóch technologii. Ich celem jest nie tylko zahamowanie procesu łysienia, ale także aktywizacja mieszków włosowych. Skutkuje to porostem nowych włosów.
Technologia LLLT (Low Level Laser Therapy) wykorzystuje światło czerwone i niewielką moc lasera. Dzięki temu możliwa jest regeneracja tkanek w głębokich warstwach skóry głowy. Technologia RF odpowiada z kolei za poprawę cyrkulacji krwi w skórze, wzmacniając w ten sposób dopływ tlenu i substancji odżywczych.
Warto wiedzieć, że pierwsze efekty w postaci nowych włosów widoczne są już po 3 miesiącach. Po zakończonej terapii problem łysienia u mężczyzn odchodzi w niepamięć, a efektem jest gęsta fryzura, zdrowa skóra głowy i odżywione włosy w doskonałej kondycji.