Dlaczego konieczne jest regularne używanie laserowego depilatora IPL?

depilatory

Laserowy, damski depilator IPL to urządzenie, które naprawdę warto mieć w swojej łazience! Coraz więcej kobiet przekonuje się, że depilacja świetlna jest nie tylko całkowicie bezbolesna, ale i stanowi absolutnie najlepszą alternatywę dla innych metod. Niekiedy użytkowniczki zastanawiają się jednak, dlaczego muszą używać laserowego depilatora IPL regularnie, to jest poprzez zabiegi realizowane w seriach. Dzisiaj postaramy się przybliżyć nieco tę tematykę i wyjaśnimy zasadę działania takiego sprzętu.

Krótka lekcja na temat biologii włosa

Ludzki organizm jest niezwykle skomplikowanym mechanizmem, który dba o zachowanie równowagi. Widać to również na przykładzie procesu wzrostu włosów – nie tylko tych na głowie, ale także w strefie bikini, na twarzy czy na nogach, który jest określany mianem „asynchronicznej produkcji włosa”.

W ludzkiej skórze może znajdować się nawet około 5 milionów mieszków włosowych wykazujących aktywność, z czego około 20% zlokalizowanych jest na głowie oraz na twarzy. Jednak nie pracują one w tym samym tempie i czasie. Znajdujące się w nich cebulki nie rosną i nie wypadają jednocześnie. Dlaczego? Ponieważ gdyby sąsiadujące ze sobą mieszki włosowe traciłyby włosy w tym samym momencie, na skórze pozostawałby przez pewien czas całkowicie nagi obszar.

Depilacja IPL, aby była skuteczna, musi być przeprowadzana w tak zwanej aktywnej fazie wzrostu włosa. A jak już wiesz, ten jest różny dla poszczególnych cebulek. To właśnie sprawia, że aby skutecznie usunąć całe zbędne owłosienie, musisz wykonać naświetlanie kilka razy.

Depilator IPL – czy częste stosowanie jest bezpieczne?

Częste stosowanie depilatora IPL jest nie tylko bezpieczne, ale i z podanych wyżej przyczyn wręcz wskazane. Bez względu na to, czy urządzenie posłuży Ci jako depilator bikini, depilator do twarzy czy też bezbolesny depilator do włosków na nogach, musisz pamiętać o regularności. Zabieg możesz wykonywać co kilka tygodni. Możesz mieć wówczas pewność, że za każdym razem depilacja świetlna prowadzić będzie do uszkodzenia aktywnych w danym momencie cebulek.

Regularne stosowanie laserowego depilatora IPL prowadzi ostatecznie do uszkodzenia wszystkich cebulek włosowych na danym obszarze. Oczywiście po pewnym czasie mieszek włosowy wznawia produkcję włosa, jednak przy prawidłowym wykonywaniu depilacji sama cebulka zostaje znacznie osłabiona. Dzięki temu owłosienie pojawiające się na skórze jest znacznie jaśniejsze i delikatniejsze. Po pewnym czasie będziesz mogła zauważyć nawet, że w niektórych miejscach przestało odrastać – to oznacza, że wiązka światła IPL ostatecznie doprowadziła do obumarcia cebulki.

Czy depilator laserowy IPL poradzi sobie z każdym włosem?

Depilator laserowy IPL najlepiej radzi sobie z ciemnymi i grubymi włoskami wyrastającymi z jasnej skóry. Cebulki takiego owłosienia najlepiej bowiem absorbują światło. Słabsze efekty widoczne są jedynie w przypadku bardzo ciemnej karnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.