Jak działa laser frakcyjny – poznaj zalety zabiegów z jego użyciem!

laser frakcyjny

Laser frakcyjny to narzędzie czy też metoda walki z niedoskonałościami skóry o różnym podłożu i charakterze. Wykorzystując zjawisko fototermalizy frakcyjnej radzi sobie z bliznami, także potrądzikowymi, zmarszczkami i przebarwieniami. Pozwala odmłodzić skórę, wyrównać ją i wzbudzić naturalne procesy regeneracji. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące metody oraz możliwości jej wykorzystania!

Czym jest laser frakcyjny?

Metoda, w której wykorzystuje się laser frakcyjny CO2 stanowi niechirurgiczną technikę walki z niedoskonałościami skóry. Precyzyjna wiązka laserowa emitowana przez głowicę urządzenia dociera do głęboko położonych tkanek, nawet ponad 1,5 milimetra w głąb. Tam, w ściśle kontrolowany sposób, prowadzi do uszkodzeń w skórze właściwej i naskórku. Chociaż brzmi to groźnie, taki proces jest bezpieczny i ma na celu pobudzenie komórek do naturalnej odnowy.

Organizm natychmiast rozpoznaje miejsca, w których doszło do uszkodzenia tkanki i rozpoczyna procesy naprawcze. Komórki skóry zostają zastępowane nowymi, co jest widoczne także na zewnątrz – blizny, zmarszczki i inne niedoskonałości zostają rozjaśnione i wygładzone. Poza pobudzeniem procesów o charakterze naprawczym, wiązka laserowa wpływa również na poprawę produkcji kolagenu. Powstające w ten sposób nowe włókna działają na całą skórę, dodatkowo ją napinając. Emitowany w trakcie zabiegu dwutlenek węgla przyjmuje postać strumienia uderzającego w naskórek, co doprowadza do poprawy ukrwienia. Przyspiesza to regenerację tkanek oraz niemal natychmiastowo wyrównuje koloryt skóry, która staje się jaśniejsza i bardziej promienna.

Z jakimi niedoskonałościami walczy laser frakcyjny?

Zastanawiasz się, z jakimi problemami ze skórą może poradzić sobie laser frakcyjny? Ta nowoczesna i bezpieczna metoda stosowana w klinikach i gabinetach medycyny estetycznej pozwala skutecznie rozprawiać się ze zmarszczkami i podobnymi uszkodzeniami skóry wynikającymi z procesów starzenia się. Możliwości tej metody są jednak znacznie większe!

Laser frakcyjny może być z powodzeniem stosowany w terapii leczenia blizn o różnym pochodzeniu. Dobre wyniki uzyskuje się w przypadku zmian potrądzikowych, które dotykają najczęściej skórę twarzy, w tym okolic policzków, nosa czy czoła. Metodę tę można wykorzystać także w terapii blizn powypadkowych czy pooperacyjnych. Po zabiegu nierówna skóra staje się gładsza, a same blizny mniej widoczne. Jest także uelastyczniona i zdrowsza, co poprawia komfort pacjentów uskarżających się przed zabiegiem na wrażenie „ściągania się” zabliźnionych miejsc.

Przebieg zabiegu

Ze względu na niewielką inwazyjność zabiegów wykorzystujących laser frakcyjny określa się je mianem medycyny niechirurgicznej. W związku z tym nie wiążą się z koniecznością męczącej i długiej rekonwalescencji.

Lekarz może przed rozpoczęciem sesji zastosować maść znieczulającą, co jest wskazane w przypadku najbardziej wrażliwych miejsc oraz u pacjentów z niskim progiem bólu.

W miejscu, w którym skóra zostaje pobudzona wiązką światła możliwe jest odczuwanie ciepła lub lekkiego pieczenia. Bezpośrednio po zabiegu naskórek może być zaczerwieniony, jednak nie jest to powód do niepokoju – efekt ten utrzymuje się do kilku godzin i samoistnie się wyrównuje. W przypadku nieco głębszych zmian, na przykład przy leczeniu blizn na twarzy, mogą pojawić się także drobne strupki, które są wynikiem zachodzących procesów regeneracyjnych.

Do uzyskania najbardziej pożądanego efektu leczenia konieczne może być przeprowadzenie serii zabiegów. Standardowo jest to od 3 do 6 wizyt w gabinecie według harmonogramu ustalonego przez lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *