Czy warto korzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

medycyna estetyczna

Polacy coraz chętniej sięgają po rozwiązania oferowane przez medycynę estetyczną. Na rynku funkcjonuje wiele klinik oraz gabinetów, w których specjaliści przeprowadzają operacje chirurgiczne oraz mało inwazyjne zabiegi. Chociaż dbanie o wygląd i jego poprawę odnotywane jest od niemal zarania dziejów, to dopiero współczesne metody oraz urządzenia pozwalają zadbać o siebie na naprawdę wysokim poziomie i w pełni bezpiecznie.

Dla kogo zabiegi medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z celebrytami, którzy nieustannie próbują poprawiać urodę, często doprowadzając swój wygląd do ruiny. To krzywdzące spojrzenie na dział medycyny, który pozwala nie tylko zachować dłużej młody wygląd, ale też często ułatwia pacjentom powrót do normalnego, codziennego funkcjonowania.

W odróżnieniu od zabiegów kosmetycznych, te z zakresu medycyny estetycznej powinny być wykonywane przez lekarza lub pod jego ścisłym nadzorem. Taki specjalista musi bowiem posiadać niezbędną wiedzę z wielu różnych dziedzin, w tym z dermatologii czy chirurgii, by przeprowadzić całą procedurę prawidłowo i bez uszczerbku na zdrowiu pacjenta. Nawet zabiegi o typowo niechirurgicznym charakterze, do których można zaliczyć chociażby podanie toksyny botulinowej, nie powinny być realizowane przez kosmetyczki czy kosmetologów.

Poprawa wyglądu

Nie ukrywajmy – medycyna estetyczna ma na celu poprawę wyglądu – twarzy, ciała, skóry. W pierwszej kolejności jest traktowana jako remedium na coraz głębsze zmarszczki, przebarwienia, cellulit czy zbyt wąskie usta. W tym zakresie lekarze wykonują zabiegi związane ze wstrzyknięciem toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego czy wszczepieniem specjalnych nici unoszących owal twarzy i napinających skórę. O ile decydujesz się na któryś z zabiegów po dokładnym przeanalizowaniu za i przeciw i wiesz, że pozwoli on pozbyć się jakiegoś skrywanego od lat kompleksu, jest to decyzja słuszna i warta podjęcia. Jak w całym życiu, także tutaj warto jednak zachować umiar, tak dla własnego zdrowia, jak i wyglądu.

Zupełnie inną rolę medycyna estetyczna pełni w przypadku poprawy wyglądu związanej już nie z kompleksem, a większą skazą czy śladami po trudnych i bolesnych przejściach. Mowa tu przede wszystkim o bliznach, które na skórze pozostawiać mogą różnego rodzaju choroby, takie jak trądzik, ale też zabiegi chirurgiczne czy wypadki. W takich sytuacjach wykonanie zabiegu medycyny estetycznej pozwala częściowo lub całkowicie przywrócić pacjentowi naturalny wygląd lub w znacznym stopniu złagodzić niedogodności związane z uszkodzeniami skóry.

Zabiegi i metody stosowane w medycynie estetycznej

W medycynie estetycznej wykorzystywana jest nowoczesna aparatura, za pomocą której lekarz może uzyskać spektakularne wręcz efekty. Do poprawy wyglądu używa się również starannie opracowywanych preparatów. W ofercie różnych gabinetów czy klinik można znaleźć dzięki temu zabiegi modelujące usta czy owal twarzy, podnoszące opadające powieki, wygładzające zmarszczki czy redukujące przebarwienia. Do ich wykonania używane są takie urządzenia czy metody, jak:

  • fale radiowe,
  • laser frakcyjny,
  • iniekcje (toksyna botulinowa i kwas hialuronowy),
  • światło IPL,
  • terapia osoczem bogatopłytkowym.

To oczywiście tylko część możliwości, jakie oferuje medycyna estetyczna.

Bez względu na to, z jakiego powodu udasz się do gabinetu, zadbaj o wybór zaufanego specjalisty o nieposzlakowanej opinii!

Domowe zabiegi pielęgnacyjne – czy są skuteczne?

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mogą być drogie, a o ich skuteczności w dużej mierze decyduje regularność wykonywania. Wiele osób poszukuje zatem innych możliwości pielęgnacji, w tym takiej, którą można przeprowadzać w warunkach domowych. Z pomocą przyjść mogą profesjonalne urządzenia kosmetyczne Beautifly, które mogą być użytkowane samodzielnie.

Mikrodermabrazję możesz wykonać za pomocą B-Derma ICE. Ten niewielki sprzęt skrywa w sobie ogromną moc – wykorzystuje światło czerwone, zielone i niebieskie, by koić podrażnienia, rozjaśniać przebarwienia czy poprawiać sprężystość skóry.

Dokładne oczyszczenie naskórka możesz przeprowadzić za pomocą urządzenia do peelingu kawitacyjnego. Modele Beautifly B-Scrub PRO czy też B-Scrub Blush usuną za pomocą ultradźwięków martwe komórki skóry, nadając jej wyraźny blask i ujędrnienie! Jeśli natomiast marzysz o idealnie gładkiej skórze na wiele tygodni, zainwestuj w domowy depilator IPL. Dzięki niemu bezboleśnie usuniesz zbędne owłosienie z każdego obszaru ciała. Depilatory takie, jak Beutifly B-Shine ICE mogą być wyposażone w dodatkowe moduły, dzięki którym przeprowadzisz zabieg fotoodmładzania czy wyciszysz zmiany trądzikowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *