Co to jest dermabrazja kosmetyczna?

Zabieg dermabrazji wciąż cieszy się dużym powodzeniem wśród klientek i klientów salonów kosmetycznych. Dlatego ucieszy was zapewne to, że na rynku znajdziecie urządzenia, które pozwolą wam wykonać dermabrazję twarzy lub innych części ciała samodzielnie, w domu. A czym właściwie jest dermabrazja kosmetyczna i kiedy warto na nią postawić?

Dermabrazja na blizny, na przebarwienia i zmarszczki

Dermabrazja to mechaniczne złuszczanie naskórka za pomocą kryształków diamentów, które odbijają się od skóry i czynią ją gładszą, bardziej jędrną i elastyczną. Sam zabieg gwarantuje widoczne efekty już po pierwszym razie. Dermabrazja twarzy przyda się osobom, które walczą z bliznami potrądzikowymi, po ospie lub z niedoskonałościami. I nie tylko! Jeżeli na waszej skórze pojawiły się przebarwienia, zmarszczki lub rozstępy, mikrodermabrazja diamentowa będzie świetnym rozwiązaniem. I na dodatek bezinwazyjnym i bezbolesnym.

Dermabrazja – cena

Ile zapłacicie za serię zabiegów dermabrazji w salonie kosmetycznym? Minimum kilkaset złotych, a warto dodać, że trzeba ją powtarzać co roku, by podtrzymać efekty. Dlatego właśnie zakup urządzenia na własny użytek na pewno się opłaci.

Przeciwwskazania do dermabrazji

Nie ma ich wiele. Będą dotyczyły osób, u których rany goją się bardzo długo, a także osób cierpiących na cukrzycę i borykających się z chorobami nowotworowymi. Aby wykonać dermabrazję trzeba również poczekać na całkowite wyciszenie stanów zapalnych na skórze. Kiedy znikną, możecie działać bez przeszkód, a później cieszyć się gładką i zdrową cerą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *