Sonoforeza – ile trwa?

Wiele zabiegów kosmetycznych wymaga zaangażowania czasu – co najmniej kilkudziesięciu minut, czasem i więcej. Nie masz możliwości wybrać się do kosmetyczki, tracąc sporą część dnia w korkach, poczekalni i na fotelu? Zdecyduj się na coś znacznie szybszego. Polecamy zabieg, jakim jest sonoforeza. Skuteczna i szybka pielęgnacja ultradźwiękami, polegająca na wprowadzaniu substancji odżywczych w głąb tkanek podczas przyjemnego mikromasażu. Dzięki własnemu urządzeniu do oczyszczania twarzy możesz swobodnie decydować o tym, kiedy i jak długo oddawać się domowej pielęgnacji.

Sonoforeza w domu – jak często i jak długo?

Pielęgnacja domowa jest przyjemna i dostępna, kiedy tylko masz na nią ochotę. Nie oznacza to jednak, że zabiegi ultradźwiękami powinnaś wykonywać codziennie. Zachowaj przy tym umiar, bo skóra również potrzebuje czasu, aby przyjąć składniki odżywcze i odpowiednio je wykorzystać.

Sam masaż może trwać około 10-15 minut, co jest czasem optymalnym do wprowadzenia zawartości ampułki przez warstwę hydrolipidową skóry. Zaplanuj 2 zabiegi w tygodniu, a cała seria niech liczy od 5 do 9 powtórzeń.

Sonoforeza – jak często?

Częstotliwość zabiegu dopasuj do własnych potrzeb, sugerując się problemami skóry i wyzwaniami, z jakimi mierzy się ona każdego dnia. Dobrym pomysłem jest wzmacnianie osiągniętych efektów sonoforezy poprzez łączenie jej z innymi zabiegami. Popularny jest np. duet peeling kawitacyjny i sonoforeza.

Kiedy już osiągniesz swoje zamierzenia pielęgnacyjne, pamiętaj o wykonywaniu zabiegów przypominających. Sama ampułka może zadziałać konkretnie na problem np. przebarwień, zmarszczek czy blizn, ale też ogólnie odżywić i wzmocnić skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This will close in 0 seconds