Co to jest szczoteczka soniczna do twarzy?

Pielęgnacja twarzy w życiu kobiet jest niezwykle ważnym codziennym rytuałem. Panie regularnie dbają nie tylko o nienaganny makijaż, ale również o kondycję skóry, z której czasem ten makijaż zmywają. W tych zabiegach pielęgnacyjnych często sięgają po soniczną szczoteczkę do twarzy. Urządzenie to pomaga pozbyć się zanieczyszczeń z głębszych partii skóry, nieco ją uelastycznia i poprawia jej ukrwienie. Jak wygląda taka szczoteczka soniczna do twarzy?

Konstrukcja szczoteczki sonicznej

Szczoteczka najczęściej wykonana jest z wodoodpornego silikonu – na jej powierzchni znajdują się różnej wielkości wypustki, które pod wpływem działania fal dźwiękowych zaczynają wibrować, dzięki czemu łatwiej usuwane są zanieczyszczenia z naszej cery. Większość szczoteczek posiada regulację Intensywności drgań, dzięki czemu możemy dostosować je do stopnia wrażliwości naszej skóry. Jeśli zastanawiamy się nad szczoteczką soniczną do twarzy – jaką wybrać – to najlepiej będzie sprawdzić konkretny model szczoteczki do twarzy – opinie oraz recenzje użytkowników dostępne w internecie.

Masaż szczoteczką soniczną

Niektóre modele szczoteczek posiadają dedykowane aplikacje z trybami masażu twarzy. Dzięki nim możemy delikatnie uwydatnić kości policzkowe, wygładzić płytkie zmarszczki oraz napiąć skórę w okolicach oczu. Dzięki takiej szczoteczce sonicznej do twarzy, codzienna pielęgnacja cery staje się ogromną przyjemnością.

Szczoteczka soniczna do twarzy – jak używać?

Zanim użyjemy szczoteczki, należy wykonać demakijaż i zwilżyć skórę twarzy wodą. Na twarz lub szczoteczkę nakładamy następnie preparat do mycia cery (żel, peeling lub piankę) i włączoną szczoteczkę przykładamy do twarzy. Myjemy skórę, wykonując koliste ruchy szczoteczką. Jak często używać szczoteczki sonicznej do twarzy? Warto pamiętać, by szczoteczkę stosować nie częściej niż 2-3 razy w tygodniu, by nadmiernie nie podrażnić delikatnej cery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.