Mikrodermabrazja diamentowa – jak często?

Mikrodermabrazja diamentowa to obecnie jeden z najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych. Można wykonywać go zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i we własnym domu, z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu i kosmetyków. Pozostaje jednak pytanie – z jaką intensywnością powtarzać poszczególne serie, aby uzyskać najlepsze rezultaty i sobie nie zaszkodzić. Wyjaśniamy!

Częstotliwość mikrodermabrazji diamentowej w salonie

Aby odpowiedzieć na pytanie o to, jak często wykonywać mikrodermabrazję korundową czy tlenową, trzeba najpierw zastanowić się, na jakich rezultatach Ci zależy i jakie są indywidualne potrzeby Twojej skóry. Efekty mikrodermabrazji utrzymują się miesiącami – skóra jest dotleniona, odżywiona, ma lepszy koloryt oraz elastyczność. Zaleca się powtarzanie mikrodermabrazji diamentowej lub innej 2 razy w roku, za każdym razem w cyklach po 3 serie. Również od późniejszej pielęgnacji w domu i doboru kosmetyków zależy, jak długo utrzymuje się efekt po mikrodermabrazji.

Jak często robić mikrodermabrazję w domu?

Obecnie dużo osób decyduje się także na pielęgnację domową. Mikrodermabrazja w domu działa podobnie jak ta w salonie, jednak zazwyczaj korzysta się z urządzeń o mniejszej inwazyjności czy mocy. Dlatego też można wykonywać zabiegi częściej, cały czas obserwując swoją skórę.

Jeżeli dojdzie do podrażnień czy pojawi się problem z przesuszaniem, wówczas należy zrobić przerwę i skupić się na przywróceniu skórze równowagi hydrofobowej. To również ważny element regeneracji, pozwalający dłużej cieszyć się efektami mikrodermabrazji diamentowej – bogate serum trzeba stosować nawet dwa razy dziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This will close in 0 seconds