Mikrodermabrazję diamentową możemy porównać do profesjonalnego, dogłębnego peelingu skóry. Zabieg polega na nieinwazyjnym, mechanicznym złuszczaniu naskórka – w tym wypadku kryształkami diamentu. Powoduje to oczyszczenie oraz wygładzenie nierówności. Jednak korzyści z mikrodermabrazji jest znacznie więcej, bo zabieg jest polecany posiadaczkom różnych typów cery.
Mikrodermabrazja diamentowa – efekty
Poprzez warstwowe ścierania martwego czy uszkodzonego naskórka cera rozjaśnia się, blizny i zmarszczki ulegają spłyceniu, znikają przebarwienia, zmiany trądzikowe oraz ogranicza się ilość produkowanego łojotoku. W efekcie skóra jest jednolita, mocna i świeża – wygląda po prostu pięknie i zdrowo. Efekty najlepiej ukazują
zdjęcia twarzy po mikrodermabrazji.
Przeciwwskazania do mikrodermabrazji diamentowej
Choć zabieg jest w pełni bezpieczny, to jednak podobnie jak inne może mieć pewne
przeciwwskazania. Mikrodermabrazji nie powinny wykonywać osoby z ropnym trądzikiem, skłonnością do keloidów czy cierpiące na choroby bakteryjne i grzybiczne skóry. Oczywiście kwalifikacji do zabiegu zawsze dokonuje kosmetolog.
Cena mikrodermabrazji
Zastanawiasz się, jaka jest
cena mikrodermabrazji diamentowej? Koszt zabiegu zazwyczaj waha się w granicach od 90 do 140 złotych, ale zależy od miasta i obszaru ciała poddawanego mikrodermabrazji. Możesz też kupić własny sprzęt do
mikrodermabrazji diamentowej i wykonywać zabiegi w domu – inwestycja szybko się zwraca.
Warto wiedzieć, że nierzadko
efekty mikrodermabrazji diamentowej już po 1 zabiegu są zauważalne i satysfakcjonujące. Aby utrzymać je jak najdłużej, trzeba wykonać jeszcze około 2 powtórzeń, zazwyczaj 2 razy w ciągu roku i włączyć do tego pielęgnację domową.