Demakijaż – chusteczki, żel, płyn micelarny czy szczoteczka?

beautifly demakijaż bclean

Demakijaż to absolutna podstawa pielęgnacji, o której większość z nas zapomina, lub celowo pomija, umniejszając jego wagę. Wpływ otoczenia sprawia, że nasza twarz po całym dniu jest zanieczyszczona – kurz i spaliny znajdujące się w powietrzu oraz wytwarzane przez nasz organizm sebum czy pot blokują nasze pory. Stosując makijaż, dodatkowo zwiększamy ryzyko zapychania skóry twarzy. Cera jest bardzo obciążona, co skutkuje fizycznymi i widocznymi objawami – obfituje w zaskórniki i inne wypryski na twarzy. Dlatego tak ważne jest jej szybkie i odpowiednie oczyszczenie. Oferta produktów do demakijażu jest imponująca. Jak dobrze dobrać produkt do naszych potrzeb?

Nasze bestsellery!

-81%
Nowy
Nowy
-49%
Nowy
-20%

Rodzaje produktów do demakijażu

Chusteczki do demakijażu to rewolucyjne i wygodne rozwiązanie. Idealnie sprawdzą się podczas podróży. Jednak te produkty nie oczyszczają skóry dokładnie i dogłębnie. Po użyciu chusteczek warto dodatkowo twarz przemyć wodą, aby mieć pewność, że nasza skóra jest czysta. W dodatku, skład tego typu produktów często zawiera substancje chemiczne, które mają zwiększyć ich trwałość, lecz negatywnie wpływają na stan naszej cery – większość z nich zawiera alkohol, który bardzo wysusza skórę.

Żel to bardzo, popularny produkt stosowany do demakijażu – w sklepach i drogeriach różnorodność tego kosmetyku jest naprawdę ogromna. Dlatego każdy powinien znaleźć produkt odpowiedni dla swojej skóry. Warto jednak zwrócić uwagę na skład wybranego przez nas produktu – powinniśmy unikać takich, które zawierają substancję SLS, ponieważ ten składnik może podrażniać skórę. Żel często również wysusza naszą cerę.

Płyn micelarny jest dostosowany do każdego rodzaju skóry. To produkt bardzo uniwersalny, ponieważ ma właściwości oczyszczające oraz tonizujące, a do tego demakijaż z jego pomocą jest szybki – nawet jeśli usuwamy kosmetyki wodoodporne. Płyn micelarny jednak nie nawilża odpowiednio skóry i może pozostawiać nieprzyjemne “napięcie” na twarzy. Do tego produktu warto dodatkowo stosować silnie nawilżający krem.

Indukcyjna, termalna szczoteczka soniczna do twarzy B-Clean jest unikatowym technologicznie produktem, który idealnie nadaje się do demakijażu. To urządzenie innowacyjne, ponieważ łączy ze sobą technologie thermal SPA oraz T-sonic. Dodatkowo, produkt dopasowuje się do naturalnych potrzeb naszej skóry – posiada bowiem kilka wariantów dostosowanych do każdego rodzaju cery.

Dzięki tym nowoczesnym rozwiązaniom szczoteczka jest perfekcyjnym rozwiązaniem w procesie oczyszczania twarzy z zanieczyszczeń oraz makijażu. Urządzenie ma bardzo wiele funkcji i możliwości – posiada 8 poziomów intensywności pracy, masujący tryb anti-aging oraz wbudowany timer. Szczoteczka jest intuicyjna i przyjemna w obsłudze, a posiada właściwości nawilżające i peelingujące. Produkt jest również dobrym rozwiązaniem dla osób, które często podróżują. Używając tej szczoteczki w codziennej pielęgnacji, stan naszej skóry z pewnością się poprawi.

Czym kierować się przy wyborze?

Oferta produktów do demakijażu jest naprawdę olbrzymia. Są one szeroko dostępne, lecz różnią się efektami, które po ich zastosowaniu możemy odczuć oraz zobaczyć na naszej skórze. By uniknąć kosmetycznego koszmaru, podrażnień i wyprysków, należy uważnie czytać składy kupowanych kosmetyków i unikać substancji, które mogą mieć negatywny wpływ na naszą cerę. Dobrze oczyszczona skóra twarzy, to zadbana i zdrowa skóra. Ważne, aby dobrać produkt tak, żeby w żaden sposób nie podrażniał i nie wysuszał naszej cery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.