Jak dbać o odpowiednie nawilżenie skóry?

jak nawilżyć cere beautifly

Każda cera wymaga innej pielęgnacji

Uzależnione jest to od rodzaju skóry. Istnieje jednak jeden podstawowy czynnik, który powinien być priorytetem w pielęgnacji naszej cery — nawilżenie skóry. Pomimo, że w sklepach znajdziemy mnóstwo produktów nawilżających, ich stosowanie może nie wystarczyć – dlatego warto zapoznać się z kilkoma ważnymi elementami pielęgnacji skóry, które pomogą nam ją odpowiednio nawilżyć.

Doskonałe oczyszczenie

Wpływ środowiska w znacznym stopniu może wpłynąć na stan skóry. Aktualnie otoczenie zewnętrzne jest bardzo zanieczyszczone – a coraz większe skażenie naszego środowiska (m.in. smog), negatywnie działa na nasz organizm, również na wygląd naszej cery.

Skóra stanowi dla naszego ciała rodzaj filtr, który ma chronić ciało przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych takich jak zanieczyszczone powietrze czy promienie słoneczne. Dlatego pierwszym krokiem odpowiedniego nawilżenia cery jest jej oczyszczenie. Bardzo dobrym rozwiązaniem w usuwaniu wszelkich zanieczyszczeń z naszej skóry, jest stosowanie szczoteczki sonicznej.

Szczoteczka soniczna do twarzy B-Fresh

 

Szczoteczka soniczna B-fresh Beautifly jest urządzeniem dostosowanym do każdego rodzaju skóry, uwzględniając jej naturalne predyspozycje oraz potrzeby. Dodatkowo szczoteczka posiada funkcje, które wykorzystują najnowsze technologie – np. masujący tryb anti-aging. Dzięki temu odpowiednio oczyszcza skórę i przygotowuje ją do kolejnych etapów jej nawilżenia.

Wybór odpowiednich kosmetyków

Oczywiście ważnym elementem codziennej pielęgnacji jest używanie odpowiedniego kremu. Kremy w swoim składzie mogą mieć naprawdę wiele cennych składników, które wspomogą nawilżenie naszej skóry – na drogeryjnych półkach znajdziemy jednak również takie, które bardziej nam zaszkodzą, niż pomogą. Jakie więc wybierać?

Ekstrakty z roślin, substancje pozyskiwane z alg, czy woda termalna są produktami bardzo wartościowymi. Należy każdorazowo dokładnie zapoznać się ze składem dostępnych kremów, ponieważ zdarza się, że do ich produkcji używane są substancje, które moga wpłynąć na cerę niezwykle negatywnie – alkohol, który jest często dodawany do kremów, bardzo wysusza naszą skórę i dlatego zaleca się unikania środków zawierających go w składzie.

Kiedy znajdziemy już krem, który idealnie sprawdza się dla naszej cery, warto wzmocnić jego działanie. Mezoterapia bezigłowa B-Glossy to produkt, który dzięki swojemu działaniu pozwala skórze szybciej i efektywniej wchłaniać zawarte w kosmetykach składniki odżywcze, dodatkowo lepiej odżywiając i nawilżając skórę.

Mezoterapia Bezigłowa B-Glossy

Zadbaj o odpowiednia odżywianie

Gdy zależy nam, aby nasza skóra była odpowiednio nawilżona musimy pamiętać o prawidłowej diecie. Dobry jadłospis powinien zawierać produkty bogate w składniki odżywcze. Najważniejsze są witaminy – zwłaszcza te z grupy B, witamina A oraz E. Powinniśmy również pamiętać o spożywaniu produktów zawierające kwasy tłuszczowe omega, które doskonale nawadniają naszą skórę. Z diety powinniśmy usunąć produkty wysoko przetworzone, które zawierają konserwanty. Ważnym elementem odżywiania jest również nawadnianie. Picie odpowiedniej ilości wody jest bardzo ważne i odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Dodatkowo woda oczyszcza ciało z wszelkiego rodzaju toksyn i nawilża skórę od środka. Zdrowe odżywianie szybko poprawia stan naszej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This will close in 0 seconds