Jak dbać o włosy, by rosły gęste, długie i zdrowe

Długie i gęste włosy są oznaką kobiecości, a także naszego zdrowia

Wszystkie marzymy o pięknych i błyszczących włosach, które dodają nam pewności siebie i atrakcyjności. Niestety dla niektórych z nas pozostają one marzeniem. Jak powinnyśmy dbać o nasze włosy, żeby rosły gęste, długie, wyglądały na zdrowe i równocześnie takie były?

Pielęgnacja zaczyna się od wewnątrz

Zwróćmy uwagę na naszą dietę. Za stan naszych włosów odpowiedzialna jest głównie witamina B12, żelazo i magnez. Jeśli mamy niedobory tych pierwiastków, wygląd naszych włosów na pewno nie będzie nas satysfakcjonował. Układając sobie codzienny jadłospis, powinnyśmy zwrócić uwagę na to, żeby posiłki zawierały odpowiednie minerały i witaminy, a jeśli nie jesteśmy w stanie uzupełnić naszych niedoborów, możemy zdecydować się na suplementację.

sposób na piękne włosy beautiflyPielęgnacja zimą i latem

Pielęgnacja powinna być dostosowana do aktualnej pory roku. Chociaż silikony obciążają włosy i nie jest zalecane stosowanie kosmetyków, które zawierają je w składzie, to zimą powinnyśmy się do nich przekonać. Odpowiednia odżywka, którą nałożymy na końce, zabezpieczy je przed niskimi temperaturami.Latem warto odstawić silikony, ale wybrać kosmetyki, które ochronią nas przed nadmiernym promieniowaniem UV, czyli np. odżywki bez spłukiwania. Niezależnie od pory roku, nigdy nie powinnyśmy się kłaść do łóżka z mokrymi włosami! Są wtedy bardziej podatne na uszkodzenia i złamania.

Domowe sposoby

Czesanie poprawia krążenie, które stymuluje porost włosów, dlatego powinnyśmy codziennie zapewniać naszej głowie masaż szczotką. Podczas mycia włosów, nie powinnyśmy wybierać gorącej wody. Spłukujmy je zawsze zimną, dzięki czemu zamkną się łuski włosów i będą one bardziej lśniące.Możemy również ze składników z naszej lodówki stworzyć świetne maski do włosów. Np. maskę z jajek i piwa, z awokado i miodem. Wspomożemy też nasze włosy skrzypem polnym, z którego możemy przygotować sobie napar do picia lub wykorzystać jako płukankę do włosów.

Stylizacja włosów

Podczas rozczesywania włosów, powinnyśmy unikać energicznych ruchów, które będą je ciągnąć i wyrywać. Nie powinnyśmy też trzeć ich ręcznikiem, ani robić bardzo ściśniętych turbanów. Mokre włosy mają rozchylone łuski i są bardziej rozciągliwe, dlatego mocnymi ruchami możemy wyrządzić im ogromną krzywdę, wywołując nieodwracalne uszkodzenia.Wysoka temperatura, jakiej poddajemy nasze włosy podczas stylizacji, zdecydowanie nie jest naszym sprzymierzeńcem. Starajmy się odstawić prostownicę i lokówkę i ograniczyć się do niej tylko na ważne wyjścia, oraz pozwólmy naszym włosom (przynajmniej czasami!) wyschnąć samym, bez użycia suszarki. Jeśli już musimy jej użyć, wybierzmy zimny nawiew i zabezpieczmy je kosmetykami termochronnymi.https://beautifly.eu/produkt/laser-na-porost-wlosow-b-longa/

Fryzjer!

Jeśli chcemy zachować piękny wygląd włosów, powinnyśmy regularnie odwiedzać fryzjera. Końcówki, których nie będziemy podcinać, będą suche, rozdwojone i włosy będą się kruszyć, przez co nigdy nie uda nam się ich zapuścić. Pamiętajmy, że żadne kosmetyki nie zastąpią nożyczek!

Domowe, lecz profesjonalne metody

Laser na porost włosów B-Longa nie tylko wspomaga porost naszych włosów – wspomaga także odpowiednią pielęgnację oraz regenerację ich struktury, przez co rosną dłuższe, lśniące i bardziej błyszczące. Dodatkowo, dzięki tytanowej powłoce wykorzystanej w laserze B-longa, włosy przestają być podatne na warunki atmosferyczne – przestają się plątać, łamać i elektryzować.

Domowe, lecz profesjonalne metody

Laser na porost włosów B-Longa nie tylko wspomaga porost naszych włosów – wspomaga także odpowiednią pielęgnację oraz regenerację ich struktury, przez co rosną dłuższe, lśniące i bardziej błyszczące. Dodatkowo, dzięki tytanowej powłoce wykorzystanej w laserze B-longa, włosy przestają być podatne na warunki atmosferyczne – przestają się plątać, łamać i elektryzować.

Laser na porost włosów B-Longa Pro

1.699,00 

  • Uwaga ! Urządzenie nie wyrywa włosów. Jest to absolutnie normalne, że dookoła głowic oplątują się wypadające włosy. Wypadanie słabych włosów i odrastanie nowych silniejszych w ich miejsce jest naturalnym procesem terapii.
  • Technologia LLLT (Low Level Laser Therapy)
  • Technologia RF 500kHz do stymulacji skóry głowy
  • 10 głowic laserowych do stymulacji mieszków włosowych
  • Tytanowa powłoka
  • Obsługa za pomocą wibracji i polecenia głosowego
  • Wbudowany inteligentny timer
  • Mikrowibracje dla lepszego pobudzenia krążenia
  • Długość fali światła czerwonego 650nm
SKU: 5903003700739 Kategorie: , Tagi: ,
Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *