Jak wyposażyć salon kosmetyczny?

Własny gabinet kosmetyczny to marzenie wielu kosmetyczek oraz kosmetologów. Warto na początku wiedzieć, jaki sprzęt do salonu kosmetycznego wybrać i na jakie wyposażenie postawić. Profesjonalne urządzenia, kosmetyki i sprzęt kosmetyczny umożliwią świadczenie usług na najwyższym poziomie. Praca z klientką w takich warunkach będzie czystą przyjemnością. 


Podstawowe wyposażenie salonu kosmetycznego

Zanim zaczniesz kompletować wyposażenie, ustal, jakie dokładnie usługi chcesz świadczyć w swoim salonie kosmetycznym. Gabinet powinien być dostosowany pod kątem świadczonych usług. Bez względu jednak na profil Twojej działalności, z pewnością warto wyposażyć gabinet kosmetyczny w specjalny fotel kosmetyczny oraz biurko — bez tych mebli trudno wyobrazić sobie pracę. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na komfort użytkowania, a także design, który będzie pasował do całej aranżacji gabinetu. Fotel to element wyposażenia, który umożliwi Ci pracę bezpośrednio przy klientach — warto postawić na najwyższej jakości model z hydrauliczną regulacją, który pozwoli dostosować położenie klienta w odpowiedni sposób. 

W salonie zabiegowym nie może zabraknąć dobrego oświetlenia, czyli lampy. Odpowiedni sprzęt i światło pozwolą na wykonywanie zabiegów w sposób precyzyjny. Niezwykle ważnym aspektem jest również sterylność i higiena miejsca pracy — bez tego nie można przeprowadzać zabiegów w bezpieczny sposób. Aby takie usługi kosmetyczne jak manicure, pedicure, mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny czy zabiegi odmładzające były w pełni higieniczne, to w każdym gabinecie powinien znajdować się profesjonalny sprzęt sterylizacyjny np. myjka ultradźwiękowa lub autoklaw. Nie można zapomnieć również o artykułach jednorazowych — rękawiczki nitrylowe, podkłady na fotel czy maseczka jednorazowa to podstawowe wyposażenie każdego gabinetu kosmetycznego.

Urządzanie salonu kosmetycznego — o czym pamiętać?

Meble do salonu kosmetycznego, urządzenia kosmetyczne, czy elektryczne sprzęty do dezynfekcji to nie wszystko. Ważnym elementem wyposażenia salonu są również specjalistyczne produkty dopasowane do profilu świadczonych usług. W przypadku usług związanych z paznokciami, należy zakupić funkcjonalny sprzęt do gabinetu: frezarka, lampa do paznokci, pochłaniacz, blog polerski, pilnik, patyczki, płyn zmiękczający, cleaner, aceton, zestaw lakierów, waciki bezpyłowe, bazy do paznokci, cążki, frezy, dozownik na płyn, żel, oliwka, krem do rąk, pędzelek do zdobień oraz szczoteczka do manicure. 

W co jeszcze warto zainwestować? Ogromną popularnością wśród kosmetyczek i kosmetologów cieszą się m.in.:

Wyposażając salon kosmetyczny, warto też zadbać o profesjonalne zacięcie wnętrza. Jeśli chcesz poświadczyć swoje kompetencje i wysokiej jakości usługi, jakie oferujesz, to warto wyeksponować w gabinecie certyfikaty, poświadczające ukończenie profesjonalnych szkoleń, kursów czy studiów. Klienci będą mieli do Ciebie większe zaufanie, a Twój salon zacznie cieszyć się renomą. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *