Czym jest dermapen i jakie daje efekty?

W branży beauty bardzo głośno rozmawia się na temat nowoczesnej technologii dermapen, dzięki której w sposób naturalny, wykorzystując umiejętności regeneracyjne ludzkiej tkanki, można poprawić kondycję swojej skóry. Co to jest dermapen, jak działa i w czym tkwi jego sekret? Postanowiliśmy przyjrzeć się temu zagadnieniu i raz na zawsze rozwiać wszelkie wątpliwości. Zachęcamy do lektury. 

Czym jest dermapen? 

Dermapen to nic innego jak poręczne, przypominające duży i gruby długopis urządzenie, za pomocą którego wykonuje się zabieg mezoterapii mikroigłowej. Urządzenie składa się z dwóch elementów: zasilanej podstawy, a także wymiennych końcówek, w których znajdują się cienkie, zaledwie 0,02 milimetrowe igiełki. Ich zadaniem jest regularne nakłuwanie skóry na określoną głębokość (od 0,5 mm do 2,5 mm), w zależności od obszaru na twarzy. 

Efekty po dermapenie można zauważyć już kilka dni po zabiegu, kiedy tkanka się zregeneruje. Kosmetyczka, ruchem powolnym i jednostajnym, przesuwa końcówką urządzenia po skórze, podczas gdy z niego (ponad 100 razy na sekundę) impulsywnie wysuwają się igiełki. Głowica dermapena nie jest duża, dzięki czemu wszędzie da się nią dostać. 

W jaki sposób dermapen działa na skórę?

Nowoczesny dermapen – efekty po zastosowaniu tego urządzenia są widoczne przez każdego. Profesjonalnie wykonany zabieg sprawia, że:

 • na poddanej zabiegowi tkance pozostają mikrouszkodzenia, które od razu zaczynają się samoregenerować, Proces ten jest w pełni naturalny,
 • mikrouszkodzona tkanka zaczyna się przebudowywać, w efekcie czego powstaje kolagen, elastyna, a nawet kwas hialuronowy, 
 • poprawia się mikrokrążenie skóry, a co za tym idzie, tworzą się nowe połączenia komórkowe. 

Efekty dermapen można wzmocnić, stosują przy okazji substancje czynne, które dużo łatwiej przedostają się w głąb tkanki i oddziałują na nią od środka. 

Na kim można wykorzystać dermapen?

Dermapen – cena tego urządzenia nie jest niska, jednak przekłada się na wysoką  jakość zabiegu i efekty, którymi można potem cieszyć się przez długi czas. Na zabieg powinny wybrać się osoby, które:

 • już od dłuższego czasu myślały o terapii anti-aging. Dermapen jest w stanie przywrócić wiotkiej skórze jędrność,
 • chcą spłycić zmarszczki i zwęzić widoczne pory,
 • pragną pozbyć się/zminimalizować widoczność blizn, powstałych na skutek trądziku,
 • zmagają się z nieestetycznymi rozstępami,
 • chcą zneutralizować cienie pod oczami i wyrównać ogólny koloryt cery.

Dermapen – na jakie partie ciała?

Zadowalające efekty po dermapenie można zauważyć nie tylko na cerze. Bardzo powszechne jest także stosowanie urządzenia dermapen na brzuch, blizny, pośladki, uda, dekolt, szyję, a nawet skórę głowy, w celu zahamowania procesu wypadania włosów. 

Kiedy efekty dermapen są zauważalne? Niestety – mezoterapia mikroigłowa to zabieg inwazyjny, podczas którego tkanka ulega mikrouszkodzeniom. Potrzebuje ona czasu, aby się całkowicie zregenerować –zazwyczaj jest to 5 – 7 dni. Oczywiście skala efektów po dermapenia jest inna u każdej osoby. Zazwyczaj specjaliści radzą wykonać od 2 do 3 zabiegów. aby zauważyć pożądany rezultat. 

Dermapen w domu – czy można używać?

Prosty w obsłudze dermapen w domu – efekty można uzyskać, wykonując zabieg samodzielnie? Oczywiście! Zanim jednak sięgniesz po tą technologię upewnij się, że nie dotyczą Cię żadne przeciwwskazania. Warto także skonsultować się z dermatologiem i lekarzem, aby potwierdzić lub obalić wszelkie obawy. 

Mezoterapia w domu za pomocą dermapen jest coraz bardziej popularna. Przygotowując się do zabiegu w szczególności należy zadbać o:

 • odpowiednie warunki higieniczne. W głąb skóry nie powinny przedostać się żadne zanieczyszczenia oraz bakterie, 
 • naniesienie odpowiedniego znieczulenia, 
 • odpowiedni ruch urządzenia. Zawsze trzeba stosować się do zaleceń producenta i zgłębić swoją wiedzę w tym obszarze,
 • dedykowane do zabiegu kosmetyki, które nakłada się po zakończonej mezoterapii. 

Dermapen – cena urządzenia zależna jest od jego modelu. Polecamy także inne urządzenia do twarzy, dzięki którym można polepszyć kondycję swojej skóry. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *