Depilacja światłem IPL – jak działa? Jakie daje efekty?

Jaki jest najlepszy depilator laserowy do domu?

Depilacja światłem IPL to nowoczesna technika pozwalająca na opóźnienie wzrostu włosków w wybranych partiach ciała. Urządzenie do fotodepilacji działa inaczej niż bardzo znany laser również wykorzystywany w depilacji. Dzisiaj odpowiemy na pytania dotyczące tego, na czym polega metoda IPL i dlaczego staje się ona coraz bardziej popularna, jakie są jej zalety oraz czy można wykonywać ją samemu w zaciszu domowym. 

Czym jest depilacja IPL?

Na początku odpowiemy sobie na pytanie jak działa depilacja światłem IPL, które stosowane jest w urządzeniach do fotodepilacji. IPL (Intense Pulsed Light) wykorzystuje lampę ksenonową, która znajduje się w głowicy urządzenia dedykowanego do wykonywania zabiegu depilacji IPL. Odpowiednio dobrana wiązka promienia oddziałuje na barwnik oraz strukturę włosków i ich cebulek, w ten sposób powodując ich zniszczenie i osłabienie. Warto dodać, że przez emitowaną falę nieuszkadzana jest natomiast skóra wokół, więc nie dochodzi do poparzenia

Jakie są zalety depilacji światłem IPL?

Depilacja IPL posiada wiele zalet, dzięki którym coraz częściej wybierana jest przez osoby chcące pozbyć się nadmiernego owłosienia na skórze pod pachami, na nogach, rękach czy w strefie bikini. Depilacja światłem IPL jest przede wszystkim bardzo komfortowa i bezbolesna, a także dostępna poprzez urządzenia, które mogą być używane przez każdego w domowym zaciszu. W porównaniu do metody laserowej, depilacja IPL działa na włoski jasne. Nie sprawdza się jednak w przypadku siwego oraz rudego owłosienia.

Kolejnym plusem zastosowania depilacji IPL jest czas wykonania zabiegu. Jest on zdecydowanie krótszy w porównaniu do techniki laserowej, dzięki naświetlaniu znacznie większego obszaru skóry przy jednym przyłożeniu urządzenia. Zmniejsza to także możliwość pojawienia się podrażnień po zabiegu. 

Niewątpliwą zaletą stosowania zabiegów fotodepilacji IPL jest także oszczędność pieniędzy. W porównaniu do laserowej metody usuwania włosków, urządzenie do IPL jest znacznie tańsze i może być wykorzystywane w domu bez konieczności korzystania z usług salonu kosmetycznego. 

Jakie można uzyskać efekty po depilacji światłem IPL?

Depilacja IPL – efekty mogą być zdumiewające, biorąc pod uwagę szybkość oraz bezbolesność procesu usuwania włosków. Już po pierwszym zabiegu można zauważyć 0 30% mniej włosków. Przy kolejnych ich pigment staje się mniej intensywny. Porównywalnych efektów można spodziewać się zarówno przy jasnej karnacji skóry, jak i przy ciemnej. Po 8 tygodniach regularnych zabiegów depilacja usuwa ok. 95% włosków. 

Dobrą wiadomością dla osób z tendencją do podrażnień jest fakt, że depilacja przy użyciu IPL jest stosunkowo delikatna i nie powoduje poparzeń. Metoda pozwala na zniwelowanie problemów z wrastającymi włoskami i zapaleniem ich mieszków. 

Depilacja światłem IPL w domu

Urządzenia do depilacji światłem IPL zostały opracowane tak, aby mogły być stosowane nie tylko w gabinetach kosmetycznych, ale także w domu przez pacjentki. Bezpieczeństwo przy ich używaniu jest na tyle wysokie, że możesz zdecydować się na wykonywanie zabiegów depilacji światłem IPL samej, bez konieczności zapisywania się na wizytę do kosmetyczek. 

Urządzenia do depilacji IPL

Dzięki nowoczesnym, dostępnym w sprzedaży urządzeniom, depilacja IPL w domu może być przeprowadzona przez każdego. Oferujemy depilatory o różnych parametrach i budowie. Niektóre modele posiadają także dodatkowe funkcje, takie jak redukcja niedoskonałości skóry czy jej rewitalizacja. Moc większości z nich można regulować i dostosowywać do koloru oraz grubości włosków i karnacji skóry. Przydatną funkcją jest ICE COOLING, czyli możliwość chłodzenia podczas zabiegu depilacji, co jeszcze bardziej zwiększa jego komfort i nie powoduje zaczerwienień. 

Nakładki do różnych części ciała powodują, że urządzenie staje się uniwersalne i może być zastosowane zarówno do depilacji pach, nóg, rąk, okolic bikini, jak i nawet twarzy. Ruchoma głowica pozwala na łatwe dotarcie do trudno dostępnych miejsc na ciele. Wbudowany inteligentny skaner skóry automatycznie dostosowuje intensywność światła i jego moc do jej rodzaju oraz koloru. 

Warto również zaznaczyć, że urządzenia dostępne u nas wykorzystywane są nie tylko w domach, ale także w salonach kosmetycznych. Dzięki swojej niezawodności i skuteczności docenione zostały przez profesjonalne osoby zajmujące się wykonywaniem depilacji. 

Podsumowanie 

Depilacja światłem IPL to innowacyjna metoda pozbywania się zbędnych włosków na ciele. Coraz częściej ta technika jest wybierana przez kobiety, które chcą zaoszczędzić pieniądze i czas oraz zająć się pielęgnacją skóry we własnym zakresie. 

W porównaniu do innych metod depilacji dostępnych na rynku (w tym również urządzeń), IPL charakteryzuje się wysoką skutecznością, bezpieczeństwem oraz trwałymi efektami. Sama metoda jest bezbolesna i pozwala osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty w krótkim czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This will close in 0 seconds