Mezoterapia bezigłowa – na czym polega?

mezoterapia

Mezoterapia bezigłowa zawładnęła salonami kosmetycznymi, a także znalazła się na podium zabiegów do pielęgnacji skóry w domowym zaciszu. Dzięki odpowiednim urządzeniom możemy same przeprowadzać taki zabieg w łazience. Na czym polega mezoterapia bezigłowa oraz dlaczego warto wprowadzić ją w swoją cotygodniową rutynę pielęgnacyjną? Dzisiaj odpowiemy na te i wiele innych pytań związanych z tym procesem. 

Czym dokładnie jest mezoterapia bezigłowa?

Mezoterapia igłowa, jak sama nazwa wskazuje polega na inwazyjnym wprowadzaniu aktywnych składników z kosmetyków głąb skóry przy pomocy mikroigieł. W przypadku mezoterapii bezigłowej jesteśmy w stanie poprawić kondycję oraz jakość skóry bez inwazyjnych zabiegów, które często zniechęcają ze względu na nieunikniony ból. 

Mezoterapia bezigłowa twarzy polega na wykorzystaniu urządzenia działającego na zasadzie elektroporacji. Dzięki falom elektromagnetycznym możliwe jest wprowadzenie danego kosmetyku oraz składników aktywnych w głębsze partie skóry i jej solidne odżywienie, oraz nawilżenie. 

Kiedy rozważyć wprowadzenie zabiegu mezoterapii bezigłowej w pielęgnację skóry?

Jeśli już wiesz, na czym polega mezoterapia bezigłowa, warto odpowiedzieć na pytanie kiedy wprowadzić ją w swoją rutynę pielęgnacyjną. Bez wątpienia jest to działanie, które może każdy podjąć, bez względu na stan skóry. Mając bezproblemową, dobrze nawilżoną cerę, warto podtrzymać ten efekt, a pomoże w tym zastosowanie urządzeń do mezoterapii bezigłowej. 

Niemniej jednak mezoterapia bezigłowa twarzy będzie idealna dla osób zmagających się z:

 • nadmiernym przesuszeniem skóry, 
 • jej odwodnieniem, 
 • utratą blasku
 • przebarwieniami, 
 • sińcami pod oczami
 • pierwszymi zmarszczkami,
 • utratą napięcia i jędrności.

Idealnym momentem na wprowadzenie mezoterapii bezigłowej do swojej pielęgnacji jest też czas, kiedy zauważysz, że samo stosowanie kosmetyku nie daje pożądanych efektów lub są one zmniejszone w porównaniu do przeszłości. 

mezoterapia

Jakie efekty daje regularne stosowanie zabiegu mezoterapii bezigłowej?

Systematyczne przeprowadzanie zabiegów mezoterapii bezigłowej pozwala na efektywną zmianę kondycji i jakości skóry. Dotyczy to nie tylko wyglądu, ale przede wszystkim jej stanu w głębszych warstwach. Można z łatwością zwiększyć nawilżenie, jędrność oraz odżywienie skóry nie tylko na twarzy, ale również na szyi, dekolcie i innych partiach ciała. 

Wprowadzając kosmetyk w głąb warstw skóry, mezoterapia bezigłowa przywróci jej naturalny blask oraz sprawi, że nie będzie poszarzała. Pozbywanie się wszystkich tych niedoskonałości pozwoli zachować cerę promienną i wolną od zmarszczek przez dłuższy czas. Z wiekiem tracimy kolagen oraz inne cenne substancje budulcowe skóry, dlatego warto zwrócić uwagę na dostarczanie ich w jej głąb od zewnątrz. Odpowiednio pielęgnując i dobierając urządzenia, można w zaciszu domowym kompleksowo zadbać o własną cerę.

Jakie są zalety mezoterapii bezigłowej w salonie kosmetycznym i w domu?

Jeszcze do niedawna zabiegi takie jak mezoterapia bezigłowa były przeprowadzane jedynie w salonach kosmetycznych pod nadzorem specjalistów. Dzisiaj dysponując bezpiecznymi urządzeniami i akcesoriami do pielęgnacji skóry twarzy i ciała, możemy pozwolić sobie na takie zabiegi we własnej łazience. Inwestując w profesjonalne urządzenie, mamy zapewnioną skuteczność działania przy regularnych ich używaniu. Oszczędzając czas i pieniądze mezoterapia w domu z łatwością zadba o kondycję skóry, a w niektórych jej partiach usunie nawet cellulit. 

Przeciwwskazania do stosowania mezoterapii bezigłowej

Mimo tego, że urządzenie do mezoterapii bezigłowej zaliczane jest do bezpiecznych przy korzystaniu z niego w domu, warto mieć na uwadze fakt, że jest kilka przeciwwskazań do jego stosowania. Do nich możemy zaliczyć między innymi choroby serca, wszczepiony rozrusznik, cukrzycę, choroby nowotworowe, alergie, rany na skórze, infekcje czy ciążę i karmienie piersią.

Przed przystąpieniem do zabiegu należy zdjąć wszelką biżuterię oraz metalowe przedmioty z ciała, również dotyczy to aparatów nazębnych czy protez. Stosując się do wszelkich zasad, taki zabieg jest bezinwazyjny, bezbolesny oraz bezpieczny dla zdrowego organizmu. 

Urządzenie do mezoterapii – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jeśli już wiesz, co to jest mezoterapia bezigłowa, zapewne zastanawiasz się, na jakie parametry i cechy urządzenia zwrócić uwagę przy chęci jego zakupu. Decydując się na inwestycję, warto wziąć pod uwagę ilość i rodzaj programów, które oferuje urządzenie. Niektóre z nich posiadają takie funkcje jak:

 • terapia światłem fotonowym
 • pobudzanie skóry do syntezy kolagenu,
 • oczyszczanie poprzez dodatnią jonizację
 • wtłaczanie składników aktywnych z kosmetyków poprzez ujemną jonizację.

Kolejną ważną kwestią jest możliwość ustawienia poziomu mocy. Na początku warto zacząć od najmniejszej, stopniowo wprowadzając dłuższe i intensywniejsze zabiegi. Urządzenia do mezoterapii bezigłowej powinny być wygodne i kompaktowe w trzymaniu, tak aby kilkunastominutowy zabieg był samą przyjemnością. Różne urządzenia do twarzy, które oferuje nasz sklep, pozwolą na dobranie idealnego modelu do własnych potrzeb, a także aktualnej kondycji i zapotrzebowań skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This will close in 0 seconds