Joga twarzy – wszystko co warto wiedzieć, o ćwiczeniach relaksacyjnych dla Twojego oblicza!

Joga twarzy

Z czym kojarzy Ci się joga? Z pewnością od razu masz przed oczami medytujących w spokojnej okolicy ludzi, wykonujących co jakiś czas relaksacyjne ćwiczenia rozciągające na każdą partię ciała. Co ciekawe, jogę można stosować też na twarz. W tym tekście odpowiemy na pytanie czym jest joga twarzy, jak ją przeprowadzić i dla kogo będzie idealnym rozwiązaniem!

Zacznijmy od wyjaśnienia czym dokładnie jest joga twarzy i skąd wywodzi się ta tajemnicza technika relaksu dla naszego oblicza! Sprawdź samemu z czym się wiąże!

Czym jest joga twarzy?

Joga dla twarzy wywodzi się prosto z Japonii. Tam techniki relaksacyjne tego typu stosowały już kobiety w czasach potęgi cesarstwa Kraju Kwitnącej Wiśni. Polega na wykonywaniu określonych ćwiczeń wzmacniających struktury i mięśnie twarzy, które dają efekty odprężające, dotleniające i relaksujące.

To świetny, codzienny i bezkosztowny sposób wzmocnienia linii twarzy. Dzięki regularnemu wykonywaniu ćwiczeń możesz zredukować znacznie liczbę zmarszczek, bruzd lub innych niedoskonałości, a także pozytywnie wpłynąć na ogólną kondycję swojego organizmu. Co to w praktyce oznacza? Poprawa krążenia krwi w policzkach, na czole czy brodzie oddziałuje też na inne partie ciała takie jak nogi, brzuch czy dłonie. Na pewno warto!

Jak przeprowadzać jogę twarzy?

Joga ciała składa się z kilku, niezwykle prostych ćwiczeń. Jakich? Chodzi o gwałtowne i szerokie poruszanie ustami, językiem, mięśniami przy oczach, policzkami i rozciąganiem kolejnych partii twarzy. To proste i bardzo delikatne ćwiczenia, praktycznie dla każdego. Nie są męczące, a dodatkowo są fantastyczną zabawą i sposobem na… uśmiech!

Specjaliści wskazują, że joga dla twarzy powinna być wykonywana dwa razy dziennie, po około 10-15 minut. Naszym zdaniem nie jest alternatywą dla medycyny estetycznej i kosmetologii, jednak rewelacyjnie wspiera jej efekty. Dzięki ćwiczeniom dużo szybciej wchłania się każdy krem, a nawet zabieg związany z iniekcją kwasu hialuronowego da dużo lepsze efekty!

Dla kogo jest joga twarzy?

Przede wszystkim to ćwiczenia dla każdego. Mogą je wykonywać zarówno kobiety jak i mężczyźni. Ze względu na małe obciążenie organizmu są tak samo bezpieczne dla osób w wieku lat 20 oraz w wieku lat 60. Praktycznie każdy powinien ich spróbować. Pamiętaj jednak, że do efektów konieczne jest regularne wykonywanie wszystkich zadań z jogi. Najlepiej zacząć też we wczesnym wieku, aby na starość nie mieć dużych problemów z mało jędrną i okraszoną zmarszczkami skórą.

Podsumowując, joga twarzy to ciekawe ćwiczenia relaksacyjne dla twarzy i ciała. Wspomagają i ujędrniają skórę, a stosowanie jej wraz z kosmetykami i zabiegami może dać fantastyczne efekty. Nie ma przeciwskazań do wykonywania ćwiczeń, a nawet jeżeli ich efekty nie będą dla Ciebie odpowiednie, to z pewnością… pośmiejesz się w czasie ich robienia. Mamy nadzieję, że już teraz zaczniesz wykonywać pierwsze zadania – zaraz po zakończeniu czytania tego tekstu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This will close in 0 seconds