Pielęgnacja twarzy krok po kroku – co warto o tym wiedzieć?

Pielęgnacja twarzy krok po kroku
Pielęgnowanie twarzy to nieskomplikowany proces, który możesz spokojnie wpisać w swój codzienny rytuał. W tym tekście wyjaśnimy Ci jakie powinnaś wykonywać czynności, aby Twój wygląd był cały czas świeży, młodzieńczy, a radość wręcz promieniowała z twarzy! Na czym polega pielęgnacja twarzy? Czy proces ten zajmuje dużo czasu i jest kosztowny? Jak poprawnie go wykonywać krok po kroku? Serdecznie zapraszamy do lektury naszego poradnika!

Przede wszystkim – regularność!

Pierwszy krok związany jest z regularnością i nawykiem oczyszczania twarzy i pielęgnowania jej. Najlepiej, jeżeli wszystkie czynności powtarzasz rano i wieczorem. Poranny lifting przygotuje Twoje lico na trudy wszystkich sytuacji z przyszłości, natomiast rytuał przed snem oczyści skórę i pozwoli jej odetchnąć. W przypadku poranka i wieczora różne są jednak czynności, które powinnaś stosować by pielęgnacja twarzy dawała efekty. Na początku zajmijmy się toaletą zaraz po wstaniu. Na co warto zwrócić uwagę i kiedy?

Cztery najważniejsze kroki!

Twarz po wybudzeniu może nie być w najlepszej formie. Nawet śpiąc obciążasz jej struktury. Choć zdecydowanie bardziej wypoczywa niż w czasie dnia, to jednak wymaga gruntownych prac naprawczych i przygotowania do kolejnych, dużo większych obciążeń. Pierwszym krokiem, po jaki powinnaś sięgnąć rano jest dokładne oczyszczanie skóry. Używaj do tego specjalnych płynów micelarnych, żeli oczyszczających oraz mleczek. Takie kosmetyki powinny mieć neutralne pH i działanie antyalergiczne. W ten sposób sprawiasz, że Twoja twarz jest wolna od martwego naskórka, pozostałości po makijażu, brudu, kurzu czy sebum. Drugi krok rano to tonizowanie. Nakładając odpowiedni tonik przywracasz skórze prawidłowe pH, zwiększając regenerację i odświeżając twarz. Pielęgnacja twarzy rano nie może obyć się bez tego kroku. Po wykonaniu tonizowania możesz nałożyć serum regenerujące albo maseczkę, by odżywić skórę, zapewnić jej wysokie ukrwienie oraz ujędrnienie. To świetny sposób na brak zmarszczek. Ostatni element układanki porannej pielęgnacji twarzy ma związek z nawilżeniem skóry. Użyj do tego tłustych, stworzonych z naturalnych składników kremów. Możesz pokusić się o hipoalergiczne kremy, które gwarantują bezpieczeństwo.

A co wieczorem?

Głównym i najważniejszym etapem wieczornej pielęgnacji twarzy zdecydowanie jest oczyszczanie. Musi być dokładne i pełne. Specjaliści polecają również nałożenie toniku, aby nadać skórze prawidłowe pH przed snem. Możesz ominąć kwestię regeneracji – codzienne nakładanie maski (dwa razy w ciągu doby) nie każdemu służy pozytywnie i – nie ukrywajmy – nie każdy ma na to czas. Oczywiście nawilżenie również jest wpisane w kanon pielęgnacji twarzy wieczorem. Wymienione przez nas wyżej czynności nie zabiorą Ci wiele czasu. Na pewno pozytywnie wpłyną na kondycję Twojej twarzy, co zauważysz już po kilku dniach regularnego dbania o wygląd. Zapewniamy, że poczujesz się lepiej i z radością będziesz wykonywała poszczególne etapy związane z pielęgnacją twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.